Samsung Galaxy A8’in Özellikleri Belli Oldu

Samsung’un önümüzdeki aylarda piyasaya süreceği telefonlar arasında yer alan Samsung Galaxy A8’in donanımsal özellikleri hakkında ilk detaylar ortaya çıktı.

Geçtiğimiz yıl istediği başarıyı yakalayamadığı akıllı telefon pazarında bu yıl daha etkisiz kalması beklenen Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bu beklentileri boşa çıkardı ve 2015 yılına oldukça hızlı bir başlangıç yaptı. Bir yandan merakla beklenen yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S6’ı piyasaya süren Samsung, bir yandan da biçok yeni akıllı telefon serisi temelleri attı. Samsung’un bu yeni akıllı telefon serilerinin başında ise metal gövdeli tasarımıyla dikkat çeken Galaxy A serisi geliyordu.

Samsung_Galaxy_A8

Galaxy A serisinin ilk üyelerinden memnun kalan Samsung, geçtiğimiz aylarda Galaxy A6, Galaxy A8 ve Galaxy A9 isimlerinin patentlerini alarak bu seriyi devam ettirmeye niyetli olduğunu göstermişti. İlk olarak geçtiğimiz aylarda internete sızdırılan bilgiler sayesinde gün yüzüne çıkan bu üç telefondan ilk piyasaya sürülecek olan Samsung Galaxy A8 olacak gibi görünüyor.

Samsung’a yakın kaynaklar tarafından paylaşılan yeni bilgiler Samsung Galaxy A8‘in şık tasarımlı orta seviye bir akıllı telefon olacağını ve çok yakında piyasaya sürüleceğini gösterdi. Galaxy A8’in donanımsal özellikleri arasında 1080p çözünürlükte 5.7 inç Super AMOLED dokunmatik ekran, 64 bit sekiz çekirdekli Snapdragon 615 işlemci, 2 GB RAM, 16 GB dahili hafıza, 3,050 mAh batarya ve LTE bağlantı desteğinin yer alacağı belirtiliyor.

Amazon Drone Teslimatlarını Test Etmeye Başlıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir