Samsung Exynos W920 yonga seti piyasaya sürüldü

Exynos W920

11 Ağustos’dda Galaxy Unpacked etkinliğinde yeni giyilebilir cihazlarının lansmanından önce, Samsung bugün giyilebilir cihazlar için özel olarak tasarlanmış yeni yonga seti Samsung Exynos W920 ‘yi resmi olarak piyasaya sürdü.

Samsung Exynos W920, Güney Koreli dev tarafından yaklaşık üç yıl önce orijinal Galaxy Watch ile birlikte tanıtılan Exynos 9110’un devamı niteliğinde. Bu yeni çip, yaklaşmakta olan Galaxy Watch 4 ve Watch 4 Classic’e güç sağlayacak.

Exynos W920, Samsung’un aşırı ultraviyole litografi teknolojisine sahip en son 5nm işlemi kullanılarak üretilmiştir. İki ARM Cortex-A55 çekirdeğine ve bir Mali-G68 GPU’ya sahiptir. Şirket, yeni yonga setinin CPU testinde Exynos 9110’dan yaklaşık yüzde 20 daha hızlı olduğunu ve 10 kat daha hızlı grafik performansı sunduğunu iddia ediyor.

Samsung Exynos W920 yonga seti piyasaya sürüldü

Üreticilerin büyük pilleri barındırmasına ve akıllı saatleri için daha şık tasarımlar uygulamasına olanak tanıyan, dışa açılan panel düzeyinde ambalaj (FO-PLP) ile birlikte gelir. Paket konfigürasyonunda bir paket içi sistem gömülü paket ile, güç yönetimi entegre devresi, LPDDR4 ve gömülü multimedya arabasını aynı pakette birleştiriyor.

Yonga setinin 960 x 540 piksele kadar olan ekranları işleyebileceği söyleniyor. Ayrıca, Her Zaman Açık Ekran görevlerini gerçekleştiren ve genel güç tüketimini azaltan, düşük güçlü özel bir Cortex-M55 ekran işlemcisi vardır. Ayrıca 4G LTE modem, GNSS (Küresel Navigasyon Uydu Sistemi), Wi-Fi b/g/n ve Bluetooth 5.0 ile entegre olarak geliyor.

Bu yeni Exynos W920 işlemciden güç almanın yanı sıra, Samsung Galaxy Watch 4 ve Watch 4 Classic, Google ve Samsung tarafından ortaklaşa geliştirilen yeni Wear OS 3.0 platformunu ilk çalıştıran modeller olacak. Bu yeni ürünler Samsung tarafından Galaxy Unpacked etkinliğinde resmi olarak piyasaya sürüldüğünde yarın daha fazla bilgi açıklanacak.

Xiaomi tabletler için MIUI Security uygulamasını tanıttı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir