Xiaomi tabletler için MIUI Security uygulamasını tanıttı

MIUI Security

Xiaomi, 10 Ağustos’taki Mi MIX 4 lansman etkinliğinde Mi Pad 5 serisini tanıtacağını onayladı. Bunun öncesinde, diğer tüm Çinli markalar gibi, şirket de son birkaç gündür yaklaşmakta olan tabletlerinin özellikleriyle dalga geçiyor. Bu tanıtımlardan birine göre, ürün özel bir yazılım özelliği ile gelecek.

MIUI Ürün Müdürü Liu Ming’e göre , yakında çıkacak olan Mi Pad 5 serisi, tabletler için özel olarak tasarlanmış yeni bir MIUI Security uygulamasıyla geleceğini açıklarken, uygulama içerisindeki yenilikler hakkında net bir açıklama yapmadığını belirtelim.

Xiaomi tabletler için MIUI Security uygulamasını tanıttı

Bilmeyenler için, MIUI’de bulunan ‘Güvenlik’ uygulaması , Xiaomi ‘nin Android arayüzünün birçok temel özelliğinden sorumludur. Bu nedenle, MIUI 12.5’teki diğer birden çok sistem uygulaması gibi kaldırılamaz . MIUI Security uygulamasının kullanışlı olduğu kadar, istenmeyen promosyon bildirimlerinin (diğer bir deyişle Reklamlar) temel nedeni olduğunu belirtmekte fayda var.

MIUI Security uygulaması yalnızca güvenlik seçeneklerini değil aynı zamanda pil ayarlarını, Game Turbo Modu ve depolama temizleyicisini de içerir. Bu özellikler hem kullanıcı arayüzü hem de işlevsellik açısından tabletler için biraz farklılık gösterdiğinden şirket, Mi Pad 5 serisinde yeniden tasarlanmış bir uygulama sunacak.

Şu an itibariyle, Xiaomi’nin tabletleri için mevcut MIUI Security uygulama paketini mi kullanacağı yoksa tamamen ayrı bir paket mi yayınlayacağı bilinmiyor. Bunun için yeni tableti ile beraber uygulamanın da tanıtılmasını beklememiz gerekecek. Uygulamanın güvenlik açısından birçok eksiği de kapatması bekleniyor.

Honor V7 Pro tüm özellikleri ortaya çıktı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir