Samsung bu yıl 30 milyon daha az akıllı telefon üretecek

Samsung popüler modeline Android 12 güncellemesi

Samsung, satışlarda düşüş yaşanmasını beklediği için bu yıl ilk başta planladığından 30 milyon daha az telefon üretecek.

Bildiğiniz gibi şu anda tüm dünyada ekonomik bir durgunluk döneminin ayak sesleri duyuluyor. Bir yandan pandeminin süren etkileri, bir yandan Rusya-Ukrayna savaşı derken pek çok ülkede enflasyon yıllardır olmadığı kadar yükselmiş durumda. Haliyle bu durum insanların harcamalarına da yansıyor. Harcamalarda kısıtlamaya gidildiğinde bundan etkilenen ilk sektörlerden biri de teknoloji sektörü oluyor. Bu yüzden de son dönemde teknoloji sektöründe ciddi bir endişe var. Pek çok şirket bir duraklama dönemine hazırlanıyor.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung da bu duraklama döneminden nasibi alacak gibi görünüyor. Güney Kore basınında paylaşılan haberlere göre şirket, bu sene akıllı telefon üretimini önemli ölçüde kısmaya hazırlanıyor.

Samsung yapay zekaya 356 milyar dolar yatırım yapıyor

Güney Kore basınındaki güvenilir kaynaklar tarafından paylaşılan bilgilere göre Samsung bu yıl 30 milyon daha az akıllı telefon üretecek. Normalde bu yıl içinde toplam 310 milyon akıllı telefon üretmeyi planlayan şirket, bunun yerine 280 milyon akıllı telefon üretme kararı aldı. Bunun sebebi ise Güney Koreli teknoloji devinin satışlarda düşüş beklemesi.

Akıllı telefon üretimindeki bu düşüşün temelde üç sebebi olduğu söyleniyor: Bir süredir devam eden stok sorunları, Ukrayna’da devam eden savaş ve enflasyon sebebiyle insanların harcamalarını kısmaya başlamaları.

Güney Koreli teknoloji devinin bu üretim azaltma kararı her segmentten telefona yayılacak. Yani sadece amiral gemisi akıllı telefonlardan değil giriş seviyesi telefonlardan da daha az üretilecek.

The Mandalorian 3. sezon yayın tarihi açıklandı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir