Ana sayfa Akıllı Telefon Samsung Bixby yeni diller öğrenmeye hazırlanıyor

Samsung Bixby yeni diller öğrenmeye hazırlanıyor

Samsung’un 29 Mart’ta gerçekleştirdiği etkinlikte tanıtılan Bixby, yeni diller öğrenmeye hazırlanıyor. İşte konu hakkındaki detaylar.

Samsung, 29 Mart’ta düzenlediği özel etkinlikte yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus haricinde, Bixby’ı da tanıtmıştı. Samsung’un yeni sesli asistanı Bixby, özellikleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış ve Siri’ye sıkı bir rakip olduğunu o anda ispatlamıştı.

Bixby son derece gelişmiş bir yapıya sahip olsa da, büyük iki handikapı vardı. Bunlardan birincisi sadece Galaxy S8 ve S8 Plus için yayınlanacak olması, ikincisi ise sadece İngilizce ve Korece dillerini destekliyor olmasıydı.

Nitekim, Samsung’un Bixby’ı şimdilik Galaxy S8 ve S8+’a özel kılması satış ve pazarlama stratejileri açısından kabul edilebilir bir durum. Fakat Bixby’ın sadece 2 dili destekliyor olması, kullanıcılar açısından pek de sağlıklı görünmüyor. Zira Bixby’ın bu pazardaki rakipleri geniş bir dil yelpazesine sahip.

Bu durumu sorun olmaktan çıkarmak isteyen Samsung, şimdiden çalışmalara başlamış. Bixby’ın dil yelpazesini arttırmak isteyen Güney Koreli teknoloji devi, ilk etapta dünyada en fazla konuşulan dilleri hedefleyecek. Bunların başında da Almanca geliyor.

Samsung Almanya tarafından yapılan kısmi açıklamada Bixby’ın Almanca desteğine bu yılın sonuna kadar kavuşmasının beklendiği belirtildi. Yani Bixby’ın 2017’nin 4 çeyreğine kadar Almancayı tam anlamıyla öğrenmesi bekleniyor.

Öte yandan Bixby’a Almanca desteği bile bu yılın sonunda gelecekse, Türkçe için daha bir kaç sene olduğunu söyleyebiliriz.

1 YORUM

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler