Samsung Bixby hala tam anlamıyla hazır değil

samsung

Samsung’un 29 Mart’ta tanıttığı yeni sesli asistanının hala tam anlamıyla hazır olmadığı ortaya çıktı. İşte Samsung Bixby hakkındaki son detaylar.

Bilindiği üzere Samsung, yeni amiral gemisi modellerinin yanında Bixby isimli yeni sesli asistanını da tanıtmıştı. Şimdilik yalnızca Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus cihazlarında bulunacak olan Bixby’ın 21 Nisan’da yani telefonların satışa çıktığı tarihte kullanılabilir olacağı iddia edilmişti.

Güney Kore’den gelen son raporlar, Bixby olayında herşeyin yolunda gitmediğini ortaya koydu. Zaten Samsung’un yeni sesli asistanının sadece İngilizce ve Koreceyi destekliyor olması büyük bir handikap olarak gösteriliyordu. Fakat Bixby’daki pürüzlerin bu kadarla da sınırlı olmadığı su yüzüne çıktı.

İddialara göre Samsung Bixby hala tam anlamıyla hazır değil. Zira Bixby’ın kullanım kolaylığı sağlayan Vision ve Voice gibi özelliklerinin randımanlı bir şekilde çalışmadığı iddia edilmekte. Bilindiği üzere Samsung, Bixby ile iletişim kurmanın birden fazla yolunun olduğunu dile getirmişti. Bunlardan birisi normal ses ile Bixby’a seslenerek iletişim kurduğumuz Voice, diğeri ise çevreyi göstererek Bixby’dan yardım isteyebileceğimiz Vision’dı. Tabi bir de yazı yoluyla Bixby’a birşeyler sorabiliyorduk.

Samsung Bixby’ın Vision özelliğinin ilk başlarda ABD ve Kore’ye özel olacağını açıklamıştı. Dolayısıyla diğer ülkelerdeki kullanıcılar için geriye iki seçenek kalıyordu. Fakat ortaya çıkan son raporlara göre, Bixby üzerindeki sesle denetim olayı Voice’ta hala tam anlamıyla hazır değil.

Uzun lafın kısası, Bixby şu anda beklentilere yanıt verebilecek bir düzeyde değilmiş. Bakalım konu ile ilgili Samsung’tan herhangi bir açıklama gelecek mi? Bekleyip göreceğiz.