Xiaomi Redmi Pro 2 fiyatı ortaya çıktı

redmi pro 2

Xiaomi’nin orta segmente hitap eden yeni modeli Redmi Pro 2’nin fiyatı ne kadar olacak? İşte Xiaomi Redmi Pro 2 fiyatı ve diğer detaylar.

Şu aralar Xiaomi için son derece hareketli geçiyor diyebiliriz. Zira Çinli üretici 19 Nisan’da merakla beklenen yeni amiral gemisi modeli Mi 6’yı tüm dünyaya tanıtacak. Xiaomi’nin, önümüzdeki süreçte Mi 6 haricinde, Mi Mix 2, Mi Max 2 ve Redmi Pro 2 modellerini de satışa sunması bekleniyor. Bu modeller içerisinden orta segmente hitap eden ve Mart ayı içerisinde tanıtılması beklenilen Xiaomi Redmi Pro 2 fiyatı ile geçtiğimiz gün bir kez daha sızdırıldı.

Çin kaynaklı habere göre Xiaomi Redmi Pro 2 fiyatı 231 1599 yen yani 231 dolardan başlayacak. Standart versiyonunun 4GB RAM ve 64GB dahili depolama ile geleceği cihaz, çeşitli varyasyonlarda satışa sunulacak. Redmi Pro 2’nin en üst modelinin ise 6GB RAM ve 128GB dahili depolama alanına sahip olması bekleniyor. Bu modelin fiyatının ise 260 dolar olacağı iddia edilmekte.

Öte yandan, hala Redmi Pro 2’nin çıkış tarihine ilişkin net bir bilgi bulunmuyor. Açıkçası Xiaomi’nin bu telefonu tanıtmakta neden bu kadar ağır davrandığı da bir diğer soru işareti. Zira Mi 6’nın geç tanıtılması, Snapdragon 835’e olan yoğunluktan dolayı gerçekleşen bir hadiseydi. Fakat Redmi Pro 2 hali hazırda MediaTek’in Helio P25 yonga setiyle gelecek. Dolayısıyla ortada gecikmeye neden olacak herhangi bir tedarik sorunu da varmış gibi görünmüyor. Genel kanı, Xiaomi Mi 6 lansmanında Redmi Pro 2’nin de tanıtılabileceği yönünde.