Samsung Apple’ı Amerika’da devirdi

apple podcast

Geçtiğimiz çeyrekte önemli bir gelişme yaşandı. Samsung Apple’ı Amerika’da devirmeyi başardı. İşte detaylar. 

2020’nin 3. çeyreğine ilişkin mali tablolar açıklandı. Yapılan açıklamalara göre Amerika pazarında önemli bir sürpriz yaşandı. Güney Kore’nin önde gelen teknoloji üreticisi Samsung’un Apple’ı kendi evinde yani Amerika’da geçtiği belirtildi.

Bilindiği üzere Apple 3. çeyrekte yeni iPhone modellerine yoğunlaşmıştı. Muhtemelen Apple almayı düşünenler de yeni gelecek olan iPhone modellerini beklemiş olabilirler.

Hatırlanacağı üzere Apple yeni iPhone modellerini geçtiğimiz ay yani Ekim ayında tanıtmıştı. Dolayısıyla ABD’deki kullanıcılar normal LTE destekli bir iPhone yerine 5G destekli yeni bir iPhone almayı beklemiş olabilirler. Burada önemli olan nokta Apple’ın müşteri sadakati diyebiliriz.

Samsung Apple’ı yine geçti

Tabi ki 2020 son çeyreğinde işler biraz daha değişecektir. Çünkü yeni iPhone modellerinin satışa sunulmasıyla birlikte Apple tekrardan kaybettiği liderlik koltuğunu geri alacaktır.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. iPhone 12 modellerinin Türkiye’deki satış fiyatları hala açıklanmış değil. Fakat sızdırılan bilgilere göre iPhone 12 mini fiyatı 9.999 TL’den başlayacak. En üst seviye iPhone modelinin fiyatı ise yaklaşık olarak 17.000 TL civarında olacak.

Elbette bunlar şimdilik söylentiden ibaret. Dolayısıyla Türkiye fiyatları için biraz daha beklememiz gerekecek. Öte yandan geçtiğimiz günlerde Samsung Türkiye pazarında da yüzde 40’lık pay ile lider olduğunu açıklamıştı. Tabi ki burada da bir kesinlik ifadesi olmadığını söylemek gerekiyor.

Apple ARM Notebook modelleri tanıtılıyor