Samsung 2 yeni Galaxy Fold modeli üzerinde çalışıyor

galaxy f

Geçtiğimiz ay katlanabilir ekrana sahip ilk akıllı telefon modelini tanıtan Samsung’un 2 yeni Galaxy Fold modeli üzerinde daha çalıştığı ortaya çıktı. İşte detaylar.

Akıllı telefon pazarının lider ismi konumunda bulunana Samsung, geçtiğimiz Şubat ayında düzenlediği özel etkinlikte katlanabilir ekrana sahip ilk akıllı telefon modeli Galaxy Fold’u tanıtmıştı. Güney Koreli şirketin tanıttığı Galaxy F, içer doğru katlanan bir yapıya sahipti. Telefon içe doğru katlandığında ekranlar iç kısımda kaldığı için, arka yüzde ufak bir ekran yerleştirilmişti.

Samsung’dan sonra sahne alan Huawei ise dışa doğru katlanan farklı bir tasarımla teknoloji tutkunlarının karşısına çıkmıştı. Dışa doğru katlanan yapıda hem ikinci bir ekrana gerek yoktu, hem de telefon katlandığında Galaxy F’e oranla oldukça geniş iki ekran ortaya çıkıyordu.

2 yeni Galaxy F modeli geliyor!

Bu açıdan Mate X’in, Galaxy F’e oranla daha çok övgü alması Samsung’u yeni hamleler için harekete geçirdi.

Sızdırılan son bilgilere göre Samsung, 2 yeni Galaxy F modeli üzerinde çalışıyor. Yeni modellerin tasarım anlamında Galaxy Fold’dan farklı olacağı ve yatay yerine dikey olarak katlanan bir tasarım üzerinde çalışıldığı belirtiliyor.

Elbette bunların şimdilik söylenti aşamasındaki iddialar olduğunu belirtmek gerekiyor. Eğer bu iddialar haklı çıkarsa Samsung’un katlanabilir ekrana sahip yeni modellerini 2020 sonlarına doğru satışa sunacağı tahmin edilmekte. Yine de bekleyip göreceğiz. Zira katlanabilir ekranlı modellerin bu fiyatlarla iş yapması hayli zor.

1500 TL altı en iyi akıllı telefonlar için tıklayın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir