Ana sayfa Akıllı Telefon Sağlık sorunlarına Siri müdahale edecek

Sağlık sorunlarına Siri müdahale edecek

Mobil sağlık alanında en fazla çalışma yürüten kuruluşlardan birisi olarak gösterilebilecek Apple sağlık sorunlarına yeni bir müdahale türü geliştirdi. Elbette bu müdahale tıp biliminin yerine geçmeyecek. İşte haberimizin detayları.

Amerikalı bir sağlık dergisi tarafından yayınlanan habere göre yapay zeka kullanan sanal asistanlar incelendi. Yapılan araştırmalarda Google Asistan ilaçların %92’sini anlarken, Siri %58’ini ve Alexa da %55’ini anlayabildi.

Sağlık sorunlarına çözüm bulmak için çalışılacak

Apple tarafından yapılan hamlelere dikkatlice bakıldığında, genellikle kuruluşun sağlık alanında önemli bir aktiflik kazanmaya çalıştığı görülüyor. 2018 yılında Apple watch ürünleri için felç ve kalp durmasını daha önceden haber verebilen bir EKG uygulaması başlatılmıştı.

Şirket CEO’su Tim Cook, Apple tarafından sağlık alanında yapılan çalışmaların çok daha fazla artırılacağını ifade etmişti. özellikle de kişilerin EKG ve diğer profesyonel ölçümleri yapıldıktan sonra ortaya çıkabilecek hastalıkların önceden teşhis edilmesi planlanıyor. Her ne kadar Apple, sağlık uygulamalarının yeteneklerini öve öve bitiremese de tıp biliminin yerine geçemeyeceğini söyleyebiliriz.

Muhtemelen yakın bir zaman içerisinde çok daha farklı Apple sağlık uygulamaları ile karşı karşıya kalabiliriz. Peki sizce Apple yakın bir zaman içerisinde bu tür uygulamalarla müşteri memnuniyetini artırabilecek mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Apple Siri olayından dolayı 300 kişiyi işten çıkardı!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 5 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler