Rüyalarınıza Reklam Yerleştirmek Mümkün Olacak: Bilim İnsanları Uyardı

Rüyalarınıza reklam yerleştirmek

Rüyalarınıza reklam yerleştirmek şu sıralar gündemde. Neredeyse her alanda ortaya çıkan reklamlar bu defa kendisini rüyalarda gösterecek. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Rüyalarınıza reklam yerleştirmek sanıldığı kadar zor değil. Genellikle reklamlar kullanıcılara özel olarak sunuluyor. Herhangi bir reklam platformu kullanıcılara reklam göstereceği zaman genelde kişisel ilgilere önem veriliyor. Mesela daha çok spor alanında aramalar yapılıyorsa reklamlarda çoğu zaman spor gösteriliyor. Böylece kişiye özel bir reklam listesi oluşturuluyor.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) ile Harvard ve Montreal üniversiteleri tarafından yapılan araştırmalar konuyla ilgili ilginç bir detayı ortaya çıkardı. Bundan sonra insanlara rüyalarında reklam gösterilebilecek. Bunun için bazı özel teknolojiler kullanılması bekleniyor.

Rüyalarınıza reklam yerleştirmek iyice yaygınlaşacak

Pazarlamacıların yaklaşık olarak yüzde 77 gibi bir bölümü rüya reklamcılığı teknolojisi üzerine yoğunlaşıyor. Böylece satın alma davranışları uyku ve rüya korsanlığı üzerinden belirlemek isteniyor. Pazarlamacılar doğrudan beyninize erişemeyecek. Bunun yerine uyarıcı teknolojiler kullanılacak.

Rüyalarınıza reklam yerleştirmek

Beyni uyaran uyarıcılar ile birlikte rüyalarda spesifik bir ürün görmek mümkün olacak. Ayrıca bazı hizmetleri veren şirketlerin yine bu teknolojiye yönelmesi bekleniyor. Telefonunuza baktığınızda çıkan bir video veya ses böyle bir uyarıcı etki oluşturabilir. Rüyalarınıza reklam yerleştirmek bununla mümkün olacak.

Apple reklam stratejisi bu kadar da olmaz dedirtti: Saman altından su yürütüyor

Rüya inkübasyonu olarak bilinen bu teknoloji ile birlikte bazı şirketler satışlarını arttırma hedefinde. Hatta bu alanda denek olacak kişiler bile aranıyor. Böylece rüyalara girebilen şirketler satış rakamlarını belirli ölçülerde artırabilecek. Şimdilik bu teknoloji emekleme aşamasında. Ancak ilerleyen yıllarda rüyalarımıza bile rahatça girebilecekler. Peki siz yaşanan bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.