Riot Games bir hafta kafa iznine çıktı

riot games bir hafta

Dünyanın en popüler multiplayer oyunlarından League of Legends’in yapımcısı Riot Games ilginç bir karar aldı. Pandemi sürecinde çok yoğun ilgi gören oyunları nedeniyle stress yükü altında kalan çalışanlarına sürpriz yaptı.

Ünlü oyun yapımcısı Riot Games bir hafta kafa iznine çıkacaklarını açıklayarak tüm çalışanları ile beraber şirketi bir haftalığına kapattı.

Bu kafa izni sırasında çalışanların online dünyadan tamamen koparak, işle ilgili hiçbir detaya bulaşmadan dinlenmeleri istendi.

Riot Games bir hafta izinle video oyun endüstrisini değiştirebilir mi?

Pandemi nedeniyle dünya çapında çok sayıda oyuncu video oyunlarına odaklanmışken Riot Games gibi pek çok yapımcı da ağır iş yükü ile karşılaştı.

Riot Games, alışanları arasında yükselen stres seviyesinin farkında olduğunu da vurguladı. Bu tatilin, çalışanların yasal tatil haklarının dışında bir “bonus” olduğunun da altını çizdi.

Riot Games, kısa süre önce FPS Multiplayer video oyunu Valorant’ı da piyasaya sürmüş ve bu süreçte çalışanları çok yoğun mesai harcamak zorunda kalmıştı. Riot Games, geçtiğimiz yıllarda cinsel taciz ve kadınlara eşit davranılmayan iş ortamı suçlamalarıyla ağır darbe almıştı. Şirket, 2019 yılında bu davalarda davacılarla anlaşma yoluna giderek davaların kapanmasını sağlamıştı. Riot davaların ardından, video oyun endüstrisinde, geliştiriciler ve tüm çalışanlar için huzurlu ve yaratıcı bir çalışma ortamı sağlamak için öncü olacağına dair açıklamalar yapmıştı.

Şimdi verdikleri bu kafa izni kararının da, çalışma ortamını iyileştirmek adına bir hamle olduğu anlaşılıyor.

Google Nearby Share uygulamasını yayınladı

Öte yandan diğer yapımcı şirketlerin de benzer kararlar alarak, yoğun çalışan geliştiricilerine nefes aldıracak tatilleri günderme getirmeleri bekleniyor.

riot games bir hafta

Peki, siz ne düşünüyorsunuz? Siz de çalıştığınız şirkette, çok yorulduğunuz için, yılın bir döneminde, tatil gibi ödüller almak ister miydiniz?