Resident Evil Village ’ın güzel vampiri Lady Alcina’nın çirkin yüzü olmalı mı?

lele

Resident Evil Village, Capcom’un yaklaşmakta olan yeni hayatta kalma korku oyunu. PC ve konsollar için hazırlanan yapım, 7 Mayıs 2021 tarihi itibarıyla raflarda yerini alacak ve bu oyun için “Son yılların en iyi Resident Evil oyunu olabilir” yorumları yapılıyor. Tabii bu söylemlerin oluşabilmesi için bazı sebepler gerekiyor, ki yapımcıların açıkladığı detaylar da heyecanlanmamız için yeterli oluyor doğrusu.

Resident Evil 7’nin birkaç sene sonrasında yaşanan olayları ekranlara yansıtacak olan yeni oyun, Ethan Winters’ın bir nevi alt üst olan hayatındaki yeni perdeyi gözler önüne serecek. Yayınlanan videolar itibarıyla gerek mimari detaylar, mistik köy hayatı, hatta “kurt adam” gibi fantastik detaylar itibarıyla büyük bir “merak” var diyebiliriz.

Resident Evil Village ‘i merak edilir kılan ve şimdiden kendine büyük bir kitle kazanan bir de karakter var, ki o da Lady Alcina Dimitrescu. Kendisi bir vampir olmasının haricinde, korkutucu bir gülüşe ve iddialı bir fiziğe sahip, ama ne fizik! Bu kadın, yaklaşık 3 metre boya sahip!

Lady için şimdiden pek çok cosplay çalışmaları yapıldı ve diğer oyun karakterleriyle “boy karşılaştırmalarının yapıldığı” sosyal medya paylaşımları hazırlanıyor.

Merak edilen ve aslında “endişe duyulan” bir konu ise, bu heybetli hanımın da Resident Evil serisindeki pek çok düşman gibi ölmeye yakınken form değiştirip dokunaçlı, koca gözlü, devasa ve neredeyse şekilsiz bir yaratığa dönüşüp dönüşmeyeceği.

Sosyal medya platformlarında yapılan yorumlarda, Resident Evil Village ‘daki Lady’nin bu ortak kötü kaderi yaşamamasını isteyenler hiç de az değil. Ek olarak, bu konu hakkında makale hazırlayan yayınlar da var. Örneğin Escape Magazine, böyle bir ihtimale karşın Capcom’a kısaca şunu söylemiş: “Lütfen, yapmayın!”

Kendi yorumumu paylaşmam gerekirse, açıkçası ben de bu karakterde böyle iğrenç bir değişim sürecinin gerçekleştirilmesini istemem. Oyunu merakla bekleyenlerdenim ve umarım daha şaşırtıcı şeylerle karşılaşırız.

RE Village’ın güzel vampiri Alcina Dimitrescu'nun çirkin yüzü olmalı mı?

Logitech M190 kablosuz mouse: İki elde de kullanıma uygun


Yorumlar kapatıldı.