Resident Evil 3 Remake için bir demo yayınlanacak!

RE3 REMAKE 2

Oyunun resmi Twitter hesabında yayınlanan bilgiye göre yakın zamanda Resident Evil 3 Remake için bir demo yayınlanacak. Ancak kesin bir tarih yok.

Resident Evil 3 Remake, Jill Valentine ve Carlos Oliveira’nın akıllı biyo-silah Nemesis tarafından avlanırken bir zombi kıyametinde hayatta kalmaya çalıştıkları bir zaman diliminde geçiyor. Serinin en çok sevilen oyunlarından olan Resident Evil 3 için Capcom bu yıl Remake versiyonunu piyasaya sürme kararı aldı. Oyunun hayranlarıyla buluşmasına iki aydan az süre gelmişken Capcom tarafından oyunun demosunun yayınlanacağı duyuruldu. Demo için henüz tarih verilmezken Capcom ”Yakın Zamanda” demekle yetindi. Aşağıda resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımı görebilirsiniz.

Capcom’un 3 Nisan 2020 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için yayınlayacağı RE 3 Remake için geri sayım başladı diyebiliriz. Hatta birileri bizler için onu önceden oynamış ve deneyimlemiş bile. Eğer siz de bizler gibi oyunun piyasaya çıkmasını sabırsızlıkla bekleyenlerdenseniz aşağıdaki 10 dakikalık oynanış videosunu izleyerek biraz olsun rahatlayabilirsiniz. Aşağıdaki videoyu izleyerek oyunu satın alıp almayacağınıza karar verebilirsiniz. Ayrıca oyuna ait ekran görüntüleri de yayınlandı. Bu görüntülere de aşağıdaki başlıktan ulaşabilirsiniz.

Resident Evil 3 için yeni görseller yayınlandı!

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıllarda Capcom RE 2 Remake’i piyasaya sürmüş ve bu oyun otoritelerden yüksek puanlar almıştı. Oyunun görüntü kalitesi inanılmaz artmış ve oynanış keyfi bir hayli artmış olsa da oyunu destekleyenler kadar eleştirenler de olmuştu. Oyunun genel eleştiri alan kısmı RE2’deki oyun sabit kameralı bir oynanış sunuyordu. Bu oynanış oyun içindeki alanların kolayca ezberlenmesini sağlıyor ve bu sayede haritaya bağlılık azalıyordu. Ancak RE2 Remake’de TPS tarzı bir kamera görüntüsüne geçilince haritaya bağımlılık arttı. Bunun yanında oyunun remake versiyonunda Mr. X ölümsüz hale geldi. Eski oyunda bu Boss öldürülebiliyordu. Bu nedenle Remake’de sürekli bir kaçma oyununa dönüştü.

Resident Evil 3 Remake sistem gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7/Windows 8.1/Windows 10 (64-Bit)
  • İşlemci: Intel Core i5-4460 veya AMD FX-6300 veya daha iyisi
  • RAM: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 760 veya AMD Radeon R7 260x
  • VRAM: 2 GB RAM
  • DirectX: DirectX 11

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir