Resident Evil 2 Remake için yeni oynanış videoları yayınlandı


Resident Evil fanlarının büyük bir sabırsızlıkla bekledikleri Resident Evil 2 Remake için 10’un üzerinde yeni oynanış videosu yayınlandı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Capcom’un geçtiğimiz yıl içerisinde satışa sunduğu Resident Evil 7, seriyi apayrı bir noktaya taşımıştı. Genel olarak bir korku/hayatta kalma oyunu olarak doğan seri, 4. oyun ile birlikte aksiyon tarzına kaymıştı. Bu durum serinin fanlarını pek memnun etmese de satış rakamları bazında Capcom’un beklentilerini karşılamıştı. Bir süre seriyi bu şekilde devam ettiren Capcom, 7. oyunla birlikte çıtayı bambaşka bir noktaya yükseltti.

Aksiyon tarzında bir havada devam eden seri, aniden Outlast tarzı bir hayatta kalma oyununa dönüşmüştü. Bu durum bazılarını memnun etse de genel tepkiler Resident Evil serisinin acilen özüne dönmesi yönündeydi. Nitekim Capcom bu tepkilere kayıtsız kalmadı.

Geliştirici stüdyonun yetkili isimleri, sıfırdan yeni bir Resident Evil oyunu yapmak yerine, serinin en çok sevilen oyunlarından biri olan Resident Evil 2’yi tekrardan ele almayı tercih etti.

Resident Evil 2 Remake için yeni videolar yayınlandı

Resident Evil 2 Remake denildiğinde, aklınıza orijinal oyunun grafikleri biraz iyileştirilmiş hali gelmesin. Malum günümüzde pek çok remake oyun grafiklerin biraz oynanmasından ibaret. Fakat Resident Evil 2 Remake’te grafiklerden tutun da ara videolara, hatta görüntü açısına kadar pek çok unsur elden geçirilmiş durumda.

Nitekim yayınlanan oynanış videolarıyla bu değişim net bir şekilde gözler önüne seriliyor. Capcom, 25 Ocak’ta PC, PS4 ve Xbox One için satışa sunacağı Resident Evil 2 Remake için 10’un üzerinde oynanış videosu paylaştı. İşte o videolar.


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin