Resident Evil 2 Remake demosu kaç defa indirildi?

resident evil 2 2

Capcom’un geçtiğimiz hafta kullanıma sunduğu Resident Evil 2 Remake demosu 1-Shot kaç defa indirildi? İşte bu sorunun yanıtı.

Resident Evil serisinin en beğenilen oyunlarından biri olan Resident Evil 2 yaklaşık olarak 21 yıl aradan sonra tekrardan PC ve konsollarımıza konuk olacak. Özellikle serinin fanları Resident Evil 2 Remake’i büyük bir sabırsızlıkla bekliyor. 25 Şubat’ta raflardaki yerini alacak olan yapım için geri sayım başlamış durumda.

Resident Evil 1-Shot 3 milyondan fazla indirildi

Capcom, oyunu önceden deneyimlemek isteyenler için 1-Shot isimli bir demo yayınlamıştı. Demoyu indirenler, yarım saat boyunca Resident Evil 2 Remake’i deneyimleme şansına eriştiler. Demonun sadece yarım saatlik oynanışa sahip olması ve bir daha oynanamaması ise en büyük dezavantajıydı.

Capcom, 31 Ocak tarihine kadar indirilebilir durumda kalacak demonun şimdiden 3 milyondan fazla indirildiğini açıkladı. Peki bu demo rakamları oyunun satışlarına ne derece etki edecek?

Açık konuşmak gerekirse demoyu indirip de bu oyun olmamış diyen kişi sayısı hayli az. Dolayısıyla demo Resident Evil 2’nin satışlarına olumsuz bir etki yapmayacaktır.

Fakat demoyu indiren herkesin oyunu alacağını düşünmek de yanlış olur. Örneğin Türkiye’de binlerce kişi 1-Shot demosunu indirdi. Fakat bu oyun ülkemizde 469TL’den satışa sunulacak. Doğal olarak bir oyun için bu kadar para verecek olan kişi sayısı hayli sınırlı. Tabi ki yine de bekleyip göreceğiz.

Resident Evil 2 inceleme puanları yayınlandı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir