Ana SayfaHaberRenault BB: Trafik Sorunlarını Çözmek İçin Liseliler İşbaşında!

Renault BB: Trafik Sorunlarını Çözmek İçin Liseliler İşbaşında!

Renault tarafından düzenlenen ‘Sizin Fikriniz Sizin Projeniz’ Uluslararası Yol Güvenliği ve Sürdürülebilir Ulaşım Yarışması’na bu yıl İstanbul’daki bütün Anadolu Liseleri katılıyor.

18 Aralık’ta yapılan, 142 Anadolu Lisesinin müdür ve öğretmenlerinin katıldığı bilgilendirme semineriyle, Liseler için bu sene de heyecan ve etkinlik dolu bir yarış başladı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile düzenlenen yarışma 10.sınıf öğrencilerini yakın çevrelerindeki somut trafik ve ulaşım sorunlarına çözüm üretmek için harekete geçmeye davet ediyor.  Yarışmanın düzenleyicileri arasında Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği ve Total Oil Türkiye’de bulunuyor.stanbul MEM

Yarışmanın Türkiye Finali Mayıs ayında yapılacak. Nisan ayında Türkiye’deki jüri tarafından belirlenecek en başarılı uygulamayı geliştiren öğrenciler Haziran ayında Fransa’da yapılacak Uluslararası Finalde Türkiye’yi temsil edecek. Geçen yıl Türkiye birincisi olan Zeytinburnu Anadolu Lisesi, Uluslararası Finalde de Dünya üçüncülüğü ödülünü kazanmıştı. Yarışmada ilk üçe giren sınıfların öğretmenlerine ve öğrencilere çeşitli hediyeler de verilecek.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting