Realme Xiaomi ve Samsung’a meydan okudu!

realme 9 4g

Uygun fiyatlı modelleriyle dikkatleri üzerine çeken Realme, özellikle Asya pazarında başarılı bir grafik çiziyor. Realme’nin planları ise çok büyük. Çinli üretici kısa bir süre içerisinde akıllı telefon pazarının zirvesine yerleşmeyi planlıyor. İşte tüm detaylar.

Realme Xiaomi ve Samsung’a meydan okudu! Çok değil 4 – 5 yıl öncesine kadar Çin’in en büyük akıllı telefon üreticisi olan Huawei net bir şekilde zirveyi hedeflediğini ve bu hedefin sadece 3 yıl uzağında olduklarını açıklamıştı. Bu açıklama ilk başlarda pek çok kişi için çok da inanılası değildi.

realme

Fakat zamanla Samsung ile arasındaki farkı kapatan Huawei kısa sürede zirveye ortak oldu. Ta ki ABD devreye girene kadar. Zaten sonrasındaki olaylar da herkesin malumu. Şimdilerde zirveye göz koymuş olan yeni bir Çinli üretici daha var. Realme.

realme 10 pro

Realme Xiaomi ve Samsung’a meydan okudu!

Realme yalnızca 3 yıl içerisinde online satışlarda dünyanın 1 numaralı ismi olmayı planlıyor. Bu da 3 yılın ardından Realme’nin en çok telefon satan şirket unvanını ele geçireceği anlamını taşıyor.

Günümüzde e-ticaret hızlı bir şekilde yayılırken, Çinli üreticilerin bunu verimli bir şekilde kullandıklarını söyleyebiliriz. Nitekim Realme de e-ticaret faktörünü doğru şekilde kullanan isimler arasında yer alıyor.

Realme GT Neo 3T 2

Çinli şirket özellikle Hindistan’da online kanallar üzerinden muhteşem bir satış başarısına sahip. Eğer Realme bu başarıyı diğer pazarlara da yansıtabilirse sektördeki basamakları hızla çıkacaktır.

Dip not olarak belirtelim. Hali hazırda en çok telefon satan şirket Samsung. Onu Apple, Xiaomi, Oppo, Vivo takip ediyor.

iPhone SE 4 2024’te piyasaya sürülmeyebilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir