Ana SayfaGenelRazer Hammerhead Duo kulak içi kulaklık inceleme

Razer Hammerhead Duo kulak içi kulaklık inceleme

Genellikle oyuncu ve video oyun odaklı olarak ürünler hazırlayan Razer, bu kez yeni bir mobil çözümle karşımızda. Eğer kulak içi kulaklık kullanmayı tercih ediyorsanız, belki de sıradaki ürününüz budur, yani Razer Hammerhead Duo.

Razer Hammerhead Duo kulak içi kulaklık inceleme

Ürünü kutudan ilk çıkardığınızda, akıllı telefonunuzla rahatlıkla kullanabileceğiniz yapıda olduğunu fark etmeniz uzun sürmüyor. Ürünün kablosunun üzerinde şarkılar arasında geçiş yapmanıza, ses seviyesini ayarlamanıza ve gelen aramaları cevaplandırmanıza yarayan standart bir panel yer alıyor. Siyah renkte hazırlanan üründe tabii ki yeşil renkte Razer logoları fazlasıyla dikkat çekici. Kabloları ise kaliteli ve kolay kolay birbirine dolanmayacak, sıkıntı çıkarmayacak formda. Ayrıca farklı boyutlarda yedek başlıklar da var.

Kendi adıma konuşmam gerekirse, kulak deliğine tam oturan bir kulak içi kulaklık benim için çok önemli. Çünkü ne bana ulaşması gereken sesin dışarıya sızmasını isterim, ne de müzik dinlediğim esnada dışarıdaki sesleri duymak…

- Reklam -

Ürün, dual driver teknolojisi üzerine inşa edilmiş. Bunun anlamı, yüksek frekansta ses detayları sunabilirken aynı zamanda derin bass’ları da verebiliyor olması. Ek olarak, bir de ses izolasyon sistemi var, ki bu sayede az evvel de belirttiğim gibi müzik keyfinizi doyasıya yaşayabiliyorsunuz.

Razer Hammerhead Duo kulak içi kulaklık inceleme

Peki kullanımı nasıl, kağıt üstünde belirtilenleri gerçekte de sunabiliyor mu?

20 Hz – 20 kHz frekans aralığı sunan ve 1 metreden daha uzun bir kablosu bulunan kulaklık, açıkçası beni tatmin etti.

Öncelikle, kabloların dolanmayan yapısı önemli. Sonrasında, kulaklıkların kulakta sağlam durabilmesi de öyle. Sıklıkla kulakta gevşeyen, yeniden konumlandırılması gereken kulak içi kulaklıklar eziyetten başka bir şey değil. Neyse ki Razer Hammerhead Duo’da böyle bir sorun da yok.

Ürünün ses kalitesini beğendim. Yüksek ve net seslerin yanında, temiz bass’lar da benim için her zaman önemli olmuştur. Birini sunarken ötekini es geçme durumu söz konusu değil. Klasik müziklerden hard rock’a kadar, oldukça geniş bir yelpazede müzikler dinleyebilirsiniz.

Müzik dedik ama, mobil platformlarda oyun oynamak da büyük keyif. Eh, bu kulaklık sayesinde oyunlardan ekstra keyif almanız da mümkün.

Tabii özellikle toplu taşıma araçlarında seyahat ediyorken ses seviyesini en yükseğe çekmemenizi öneririm. Hem kulak sağlığınız için sakıncalı hem de yanınızdakiler sizi duyabilir.

Unutmadan, panelinin kullanımı kolay ve mikrofonun ses kalitesi de yeterli düzeyde.

Toparlamak gerekirse…

Başta da belirttiğimiz gibi Razer, özellikle oyuncuların bildiği ve tercih ettiği bir marka. Bu kez direkt olarak oyunlara yönelik hareket edilmemiş, ama sonuçta oyuncular da müzik dinliyor, değil mi? Tasarımından ses kalitesine kadar ürünü beğendiğimi söylemeliyim. Lakin…

Evet, fiyat konusu yine pek çok tüketici için sorun teşkil edebilir. Ürünün yaklaşık 500 TL gibi bir fiyatı bulunuyor.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting