Ana SayfaGenelPS5 mi yoksa PS4 mü almak daha mantıklı?

PS5 mi yoksa PS4 mü almak daha mantıklı?

PS5 için çıkan ve çıkacak oyunlar PS4 için de gelecek. Peki bu şartlarda hangi konsolu almak daha mantıklı görünüyor?

PS5 mi yoksa PS4 mü almak daha mantıklı? Hem Microsoft, hem de Sony yeni nesil konsollarını geçtiğimi Kasım ayında satışa sundu. Her iki konsolda 8299 TL’den raflardaki yerini aldı. Fakat hali hazırda PS5 ülkemizde karaborsaya düşmüş durumda.

Series X ve S cephesinde ise bir sıkıntı yok. Herhangi bir teknoloji mağazasına gidip bu konsolu rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Peki gelelim asıl bizi ilgilendiren soruya. Hali hazırda PS5 çıkmışken PlayStation 4 alınır mı?

PS5 mi yoksa PS4 mü almak daha mantıklı?

PlayStation 4

Hali hazırda PS5’in birinci parti çıkış oyunları PS4’e de geldi. Hatta yeni Horizon oyununun da PS4’e geleceği onaylanmış durumda.

Tabi ki şunu belirtmemiz gerekiyor. Sony belli bir süre sonra 1. parti oyunlarını PS4 için getirmeyebilir. Yani önümüzdeki yıllarda çıkacak olan bazı yapımlar muhtemelen sadece PS5’e özel olacaktır. Dolayısıyla şimdi alacağınız bir PS4 ile 2 – 3 yıl sonraki Sony oyunlarından mahrum kalabilirsiniz.

Muhtmelen 3. parti yapımcılar PS4’e olan desteğini bir süre daha devam ettirecektir. Lakin 1. parti oyunlarda sıkıntı yaşanması muhtemel.

Tam olarak bu sebepten ötürü şu sıralar Xbox One almak daha mantıklı. Çünkü Microsoft Xbox One konsollarına 3 yıl daha destek vereceğine dair söz verdi. Dolayısıyla şu sıralar PS4 yerine Xbox One almak daha mantıklı olabilir. Elbette yine de tercih kullanıcıların.

Galaxy A13 5G uygun fiyatı ile göz kamaştırıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting