PS5 çıkmışken PS4 alınır mı?

Oyun

Hali hazırda PS5 çıkmışken PS4 alınır mı? Bu soruya kesin bir çözüm getiriyoruz. İşte detaylar.

Hem Microsoft, hem de Sony yeni nesil konsollarını geçtiğimi Kasım ayında satışa sundu. Her iki konsolda 8299 TL’den raflardaki yerini aldı. Fakat hali hazırda hem PS5 hem de Xbox Series X ülkemizde karaborsaya düşmüş durumda.

Series S cephesinde ise bir sıkıntı yok. Herhangi bir teknoloji mağazasına gidip bu konsolu rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Peki gelelim asıl bizi ilgilendiren soruya. Hali hazırda PS5 çıkmışken PlayStation 4 alınır mı?

PlayStation 4

PS5 varken PS4 almak mantıklı mı?

Hali hazırda PS5’in birinci parti çıkış oyunları PS4’e de geldi. Hatta yeni Horizon oyununun da PS4’e geleceği onaylanmış durumda.

Tabi ki şunu belirtmemiz gerekiyor. Sony belli bir süre sonra 1. parti oyunlarını PS4 için getirmeyebilir. Yani önümüzdeki yıllarda çıkacak olan God of War gibi yapımlar muhtemelen sadece PS5’e özel olacaktır. Dolayısıyla şimdi alacağınız bir PS4 ile yeni Sony oyunlarından mahrum kalabilirsiniz.

Muhtmelen 3. parti yapımcılar PS4’e olan desteğini bir süre daha devam ettirecektir. Lakin 1. parti oyunlarda sıkıntı yaşanması muhtemel.

Tam olarak bu sebepten ötürü şu sıralar Xbox One almak daha mantıklı. Çünkü Microsoft Xbox One konsollarına 3 yıl daha destek vereceğine dair söz verdi. Dolayısıyla şu sıralar PS4 yerine Xbox One almak daha mantıklı olabilir. Elbette yine de tercih kullanıcıların.

LOTR Gollum Türkçe dil desteğiyle geliyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir