PornHub’ın açıkladığı bu istatistik sizi şaşırtacak

kadin akilli telefon

Yayınladığı istatistikler ve sansasyonel haberlerle dikkat çeken PornHub, yeni bir istatistikle herkesi şaşırttı. Sizce kadınlar mı daha çok porno izliyor yoksa erkekler mi? İşte cevabı.

Sosyal medya kullanımı yönünde daima dikkat çeken PornHub, zaman zaman paylaştığı veriler ile de dikkat çekmeyi başarıyor. İlgili site tarafından yayınlanan yeni bir istatistik ise beklentilerin tam tersi yönde.

2014 yılının üçüncü çeyreğinden günümüze kadar kayıt altında tutulan trafik verilerine göre PornHub’ın ziyaretçi trafiğinin %72’si mobil taraftan geliyor. Buraya kadar şaşırtıcı bir şey yok. Mobil kullanımın giderek arttığı bilinen bir gerçek. Ancak şaşırtan tarafa şimdi geliyoruz.

PornHub’ı ziyaret edin kadınların yaklaşık %80’i mobil cihazlar üzerinden bağlanırken, bu oran erkeklerde %70 seviyesinde. İstatistiğe göre kadınlar, mobil kullanım konusunda erkeklere oranla daha yüksek bir büyüme oranına sahip. Yani mobil ziyaret konusunda kadınların ilgisi erkeklerden daha fazla.

Mobilden PornHub’ı ziyaret eden kadınların %71’i akıllı telefon, %8’i tablet bilgisayar ve geriye kalan %21’i ise kişisel bilgisayar kullanıyor. Mobil kullanım kadınların yaş grupları arttıkça giderek azalıyor. Yaş grubu ne kadar artarsa kişisel bilgisayar kullanımı beraberinde artış gösteriyor, akıllı telefon ve tablet bilgisayar kullanımı düşüyor.

Bu istatistik sadece ABD’deki kadın ve erkek ziyaretçilerin verileri kullanılarak oluşturulmuş ancak diğer ülkelerde de sonuçların oldukça yakın olması muhtemel. İlgili grafiği aşağıda bulabilirsiniz.

pornhub-istatistik

Elektronik Atıklar: Dünyanın En Yeni Sorunu