PlayStation Portal’ın çıkış tarihi belli oldu

123 1

Sony daha önce Project Q olarak duyurduğu PlayStation Portal’ı geçtiğimiz günlerde resmi olarak detaylarıyla birlikte tanıtmıştı. Fakat cihazın ne zaman çıkacağı belli değildi. Japon teknoloji devi sonunda çıkış tarihini de açıkladı.

Sony’nin açıklamasına göre PlayStation Portal (PS Portal), 15 Kasım’da belirli ülke pazarlarında satışa sunulacak. Cihaz ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, Avusturya, Belçika, Lüksemburg, Hollanda, İtalya, İspanya ve Portekiz’de ön siparişe açıldı. PS Portal’ın Amerika fiyatı 200 dolar, Avrupa fiyatı da 220 euro.

PS Portal hem ismi hem de kendisiyle el konsolu imajı verse de, aslında gerçek farklı. Bu cihaz el konsolu değil, yeni nesil bir kontrolcü. Wii U’nun Remote oynamayı sağlayan, kendi ekranı olan gamepad’ini hatırladınız mı? PS Portal, Wii U’nun kontrolcüsüne benziyor. Wi-Fi bağlantısı olduğu sürece PS Remote Play özelliğini kullanarak, PS5 oyunlarını her yerde oynamaya izin veriyor. Tabii ki tüm oyunlar yine PS5’e yükleniyor. Oyunları televizyon veya monitörden değil de, PlayStation Portal’ın ekranı üzerinden oynayabiliyorsunuz.

PlayStation Portal

PS Portal’da 1080P çözünürlüğe ve 60Hz yenileme hızına sahip 8 inç’lik LCD ekran var. Cihaz, PS5 DualSense ile aynı kontrol düzeniyle birlikte geliyor. USB-C bağlantı noktası, 3.5 mm’lik kulaklık girişi ve üst kısma konumlandırılmış hoparlörleri var. Sony yaptığı açıklamada PS Portal’ın çalışması için en az 5 Mbps hıza, optimum oyun deneyimi içinse en az 15 Mbps hıza ihtiyaç duyduğunu belirtti. Sony’nin yeni oyuncağı PlayStation Plus Premium Cloud streaming’i de desteklemiyor.

Google Pixel 8’in çıkış tarihi resmen açıklandı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir