PlayStation 5 Sony yetkililerini bile şaşırttı!

PlayStation 5 ne kadar sattı

Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5 gördüğü ilgi ile şirketin üst düzey yöneticilerini bile şaşırttı. İşte konunun detayları.

Konsol sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Sony geçtiğimiz yılın sonlarına doğru yeni nesil konsolu PS5’i satışa sunmuştu. PS5 dünya ile aynı anda ülkemizde de satışa çıktı. Lakin pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de PlayStation 5’e ulaşmak çok kolay değil. Çünkü stok yok.

Peki Sony yetkilileri bunu ön göremedi mi? Yani neden sürekli bir stok sıkıntısı yaşanıyor. Açık konuşmak gerekirse, Sony bile PS5’in bu kadar talep görmesini beklemiyordur. Zira üst düzey yöneticilerin yaptıkları açıklamalar da bu yönde.

Geçtiğimiz günlerde Sony’nin üst düzey yetkililerinin bazıları PS5’in satışlarıyla ilgili bilgi verdi. Yetkili isimler PS5’in bu kadar talep görmesini beklemediklerini itiraf ettiler.

PlayStation 5 Sony yetkililerini bile şaşırttı!

Şüphesiz PS5’in bu kadar ilgi görmesinde PS4’ün hayli başarılı olmasının önemli bir rolü bulunuyor. Ayrıca PS4 için çıkan sağlam Sony oyunları insanları PS5 almaya da teşvik etti.

Tabi ki bir de pandemi süreci var. Bu süreçte evlere kapanan insanlar için oyun konsolları muazzam bir dost oldu. Dolayısıyla sürecin devam etmesi konsollara olan ilgiyi de arttırdı.

Ayrıca PS5’in geriye uyumluluk moduna sahip olması, pek çok kişide PS4 alacağıma PS5’i beklerim algısı oluşturmuştu. Tüm bu etkenlerin konsola olan talebi arttırdığını söyleyebiliriz.

200 TL altına alabileceğiniz en iyi oyuncu kulaklıkları