Ana SayfaGenelPlayStation 5 fiyatları hala düşmedi

PlayStation 5 fiyatları hala düşmedi

Ek gümrük vergisi yüzde 50’den yüzde 20’ye düştü fakat Playstation 5 fiyatları hala düşmedi. İşte konunun tüm detayları.

Sony merakla beklenen yeni nesil konsolunu sonunda satışa sundu. Pek çok ülke ile eş zamanlı olarak Türkiye’de de satışa çıkan PS5 daha ilk günden karaborsaya düştü. Ülkemizdeki normal satış fiyatı 8299 TL olan konsol karaborsada 15.000 TL‘ye varan fiyatlarla satılmaya başlanmıştı.

Ek gümrük vergisi yüzde 50 iken geçerli olan bu fiyatlar, vergi dilimi yüzde 20’ye düşmesine rağmen hala düşmedi.

Peki PS5 için gerçekten acele etmeye gerek var mı? Dürüst olmak gerekirse yok. Hali hazırda PS5 bomba gibi çıkış oyunlarıyla gelmedi. Sony PS5 için duyurduğu 1. parti çıkış oyunlarını PS4 için de yayınladı.

3. parti geliştiriciler de hali hazırda çıkardıkları ve önümüzdeki süreçte çıkaracakları oyunları PS4 için de duyurdular.

ps5

PlayStation 5 için beklemede kalın

Kısaca özetlemek gerekirse, PlayStation 5‘in şuanda selefine göre tek avantajı hızı diyebiliriz. Bu hız için de şimdilik çok aceleci davranmaya lüzum yok. Zaten yıl başında konsollardan alınan ek gümrük vergileri de düşecek. Böylece fiyat etiketlerinin biraz daha düşmesi planlanıyor.

Ayrıca Sony konsolun dijital versiyonunu da yılbaşından sonra Türkiye’ye getirecek. Şimdi karaborsaya düşmüş olan PS5 için çok daha fazlasını ödemektense yıl başına kadar sabretmek çok daha erdemli bir davranış olacaktır.

Zaten yeni yıla kadar da PS5 için çok önemli bir yapım çıkmayacak. O yüzden acele etmenize de hiç gerek yok diyebiliriz.

Cyberpunk 2077 için AMD sahiplerine kötü haber

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting