Oppo büyük bir çıkış yakaladı

OPPO Reno 5 Pro Plus

Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Oppo hızlı büyüme trendini devam ettiriyor! İşte detaylar.

Bilindiği üzere Huawei üzerine uygulanan bir ambargo söz konusu. Bu ambargo yüzünden Huawei satış tarafında büyük bir kan kaybına uğradı. Hatta Çinli şirket geçtiğimiz günlerde de yan kuruluşlarından biri olan Honor’ı satma kararı almıştı.

Çin’de satışa çıkan telefonlarda zaten Google servisleri yer almıyor. Dolayısıyla Huawei’nin Çin’deki satışlarında çok birşey değişmedi. Fakat söz konusu Avrupa ya da Amerika olduğunda işler tamamen değişiyor.

Huawei Amerika’da zaten dibi görmüş durumda. Avrupa’da ise satışları yüzde 50 oranında azaldı. Fakat Huawei’nin kan kaybetmesi Oppo ve Xiaomi gibi şirketlerin işine yaramış gibi görünüyor.

oppo

Oppo operasyonlarını büyütmeye başladı

Hali hazırda Xiaomi ülkemizdeki pazarda önemli bir paya sahip. Fakat Huawei’nin yaşadığı çöküş Oppo’nun da pazar payını arttırmasına zemin hazırladı. Çinli şirket sadece Avrupa’nın batısında 2020 3. çeyrekte yüzde 500’ün üzerinde bir büyümeye imza attı. Bu gerçekten de muazzam bir istatistik.

Elbette şimdiden bazı şeyleri konuşmak için erken. Lakin Huawei için tablo pek de parlak değil. En azından Çinli üreticinin Türkiye ve Avrupa’da eski standartlarına kısa sürede dönebilecek gibi görünmüyor.

HarmonyOS’in ne kadar tutacağı da şimdilik belirsiz. Yine de bekleyip göreceğiz. Belki Huawei büyük bir sürprize de imza atabilir.

Samsung Galaxy A2 fiyatı belli oldu! İşte detaylar