PlayStation 5 almak yakın zamanda mümkün olmayacak

Sony adeta şov yaptı

Yaşanan stok sıkıntıları yüzünden PlayStation 5 almak yakın zamanda mümkün olmayacak. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Bilindiği üzere Sony yeni nesil konsolu PlayStation 5‘i geçtiğimiz yılın son çeyreğinde satışa sunmuştu. Türkiye’de ilk etapta diskli PS5 satışa sunulurken sonrasında daha ucuz olan dijital versiyon da raflardaki yerini aldı.

Almasına aldı fakat bu konsolları raflarda görmek kimselere nasip olmadı. Çünkü PS5 Türkiye’de satışa sunulduğu günden bu yana stok sıkıntısı çekiyor. Üstelik stok sıkıntısının yaşandığı tek ülke de Türkiye değil. Türkiye haricinde pek çok Avrupa ülkesinde de benzer stok sıkıntıları yaşanıyor. İşin kötü yanı ise bu stok sıkıntısının kısa sürede bitmeyecek olması.

PlayStation 5 almak yakın zamanda mümkün olmayacak

Bilindiği üzere şu sıralar dünyayı saran bir çip krizi mevcut ve bu çip krizinin en iyi ihtimalle bile 2023’te çözüleceği dile getiriliyor. Dolayısıyla bu krizde yoğun bir PS5 üretimi söz konusu olmayabilir.

Fakat şunu da dip not olarak belirtmemiz gerekiyor. Eğer ben PS5 almayı kafaya koydum diyorsanız pekala alabilirsiniz. Yalnız bunun için piyasa fiyatının yüzde 30 üzerinde bir fiyat ödemeniz  gerektiğini belirtelim. Malum hali hazırda PS5 kara borsaya düşmüş durumda. Yakın zamanda da stoklar yenilenmeyeceği için normal fiyatlardan PS5 almanız pek de mümkün görünmüyor. Yine de bekleyip göreceğiz.

Facebook, anti aşı kampanyası yapan şirketi yakaladı işte detaylar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir