Ana sayfa Oyun PlayStation 4 Facebook entegrasyonu için yolun sonu!

PlayStation 4 Facebook entegrasyonu için yolun sonu!

PlayStation 4 Facebook entegrasyonunu kaldırmak için düğmeye bastı. Artık PlayStation 4 üzerinden Facebook’ta paylaşım yapamayacaksınız.

PlayStation 4 çıktığında sosyal medya platformları ile olan entegrasyonu ile çok beğeni toplamıştı. Sosyal medya platformlarında PlayStation 4 üzerinden yakalanan ekran görüntüleri ve video klipleri tek tıklama ile Share tuşundan paylaşılabiliyordu. Ancak Sony, bugün aldığı karar ile Facebook’u saf dışı bırakacağını açıkladı.

Son dönemlerin kişisel bilgiler açısından en tehlikeli sosyal medya platformu olan Facebook, en son Cambridge Analytica olayı ile patlak vermişti. ABD seçimlerini etkileyen bu olay sonrası kullanıcı kaybeden Facebook’a bir darbe de Sony cephesinden geldi.

Instagram karanlık mod ile karşımızda!

Sony yakında yayınlayacağı güncelleme ile Facebook entegrasyonunu PlayStation 4’ten kaldıracağını ve artık ekran görüntüsü ve oyun video kliplerinin paylaşılmayacağını belirtiyor.

PlayStation 4 Facebook

Şimdilik sadece ekran görüntüleri ve oyun video klipleri Twitter üzerinden paylaşılabiliyor. Bunun için Ayarlar > Hesap Yönetimi > Diğer Hizmetlerle İlişkilendir bölümünden Twitter hesabınızı bağlamanız yeterli olacak. Muhtemelen Kasım 2020’de tanıtılacak olan PlayStation 5’te de Facebook entegrasyonu bulunmayacak.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok like alan Instagram paylaşımları 2020

2020 yılında en çok like alan Instagram paylaşımları hangileri? İşte günümüzün en popüler sosyal medya kanalındaki, en popüler paylaşımlar. Son birkaç yıldır Instagram kullanıcılarının sayısı...

Son Haberler