Pixel ve Nexus için yeni güncelleme!

Pixel ve Nexus

Pixel ve Nexus modelleri için yeni güncelleme bugün yayınlandı. Pixel ve Nexus modelleri bu güncelleme ile Google’ın son güvenlik yamaları ile korunuyor. İşte güncellemenin detayları.

Google, “Android güvensiz” algısını kırmak için geçtiğimiz yıllarda aylık Android güvenlik güncellemeleri programını başlatmıştı. Nexus modelleri ile başlayan bu furyaya Pixel modelleri de eklenmişti. Daha sonra 3. parti telefon üreticilerine de sunulan aylık Android güvenlik güncellemeleri bu ayda da ilk olarak Pixel ve Nexus modellerine sunuldu.

Pixel ve Nexus daha güvenli!

Google bugün; Nexus 6P, Nexus 5X, Pixel, Pixel XL, Pixel 2 ve Pixel 2 XL modelleri için Temmuz ayı Android güvenlik güncellemesini yayınladı. OTA üzerinden sunulan bu güncelleme ile sistemdeki güvenlik açıkları yamalandı.

Güncelleme notlarında 24 tane yüksek seviye ve 26 tane de orta seviye güvenlik açığının kapatıldığı yer alıyor. Güncellemeler ile daha güvenli hale gelen bu modellerin ardından, Samsung, Huawei, Sony ve LG gibi devlere de bu güncelleme sunulacak. Telefon üreticileri güncellemeyi derledikten sonra ay sonuna doğru ilk olarak amiral gemisi modellerine sunacak.

Pixel ve Nexus

Google Pixel fiyatı düşmeye devam ediyor!

Eğer Pixel veya Nexus modellerine sahipseniz; Ayarlar>Telefon Hakkında bölümünden güncellemeleri yükleyip, cihazınızı güvence altına alabilirsiniz. Unutmayın ki güvenlik güncellemeleri olmazsa olmaz güncellemeler arasında yer alır. Bu tip güncellemeleri yüklemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.