Ana SayfaAkıllı TelefonPil Sağlığı özelliği bütün Android kullanıcıları için geliyor

Pil Sağlığı özelliği bütün Android kullanıcıları için geliyor

iOS’un en önemli özelliklerinden biri olan ancak Android’de yalnızca belli markalarda bulunan Pil kontrol özelliği, Android 13 işletim sistemi ile birlikte bütün kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Pil Sağlığı özelliği bütün Android kullanıcıları için geliyor. Google tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz Mayıs ayında gerçekleştirilen etkinlikte tanıtılan Android 13 sürümü, yavaş yavaş tüm özelliklerini gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor. İlk olarak Pixel modellerine servis edilen ve QPR1 betası olarak adlandırılan Android 13’ü test eden bir kullanıcı, yeni sürümle birlikte Pil Sağlığı özelliğinin Android kullanıcılarının beğenisine sunulacağını duyurdu.

Yeni batarya teknolojisi

Aslında bu özellik iOS sürümlerinde standart olarak bulunan ve her iPhone kullanıcısının zaten alışkın olduğu bir nitelik. Buna göre, pil sağlığı özelliği telefonunuzun batarya kapasitesini, mevcut sağlık durumunu, neler yapmanız halinde bataryanın daha uzun süreli kullanım imkanı sunacağını gösteren oldukça önemli bir işlev. Ancak bu özelliğin her Android modelinde bulunmadığını yalnızca Android işletim sistemi üzerine kendi arayüzlerini kuran markalardan bazılarının bu özelliği sisteme dahil ettiklerini belirtelim.

Yeni çip teknolojisi şarj

Pil Sağlığı özelliği bütün Android kullanıcıları için geliyor

İşte eğer Twitter kullanıcısının verdiği bilgiler doğruysa, Android 13 sürümünün küresel ölçekte kullanıma sunulmasının ve tüm markaların kullanıcılarına bu sürümü servis etmesinin ardından artık Android 13 sürümüne sahip bütün telefonlarda bu özelliği görebileceğiz demektir.

Bataryaların patlama reaksiyonları yeni

Google’ın son zamanlardaki güncellemelerine baktığımızda pil sağlığı özelliğinin sunulması, Amerikalı teknoloji devinin önemli yenilikleri getirme konusundaki kararlılığını görmemiz açısından da önemli. Bakalım Android 13’e ilişkin daha ne gibi bilgiler öğreneceğiz.

Chery Türkiye için nabız yokluyor, üstelik bir de sürprizi var

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting