Ana SayfaGenelChery Türkiye için nabız yokluyor, üstelik bir de sürprizi var

Chery Türkiye için nabız yokluyor, üstelik bir de sürprizi var

Çinli otomotiv devi Chery, yıllar önce başarısız olduğu Türkiye pazarına yeniden geri döneceğini açıkladı.

Chery Türkiye için nabız yokluyor, üstelik bir de sürprizi var. Özellikle Asya pazarındaki otomotiv sektörünün en önemli isimlerinden biri olan Chery, artık Avrupa’da da adını duyurmak istiyor. Bunun için stratejik ülke olarak Türkiye’ye seçen Çinli otomotiv devi, yakın zamanda bir kez daha Türkiye pazarına giriş yapacağını duyurdu. Yaklaşık 10 yıl önce bir kez daha Türkiye pazarına giriş yapan ve Şafak Sezer’in oynadığı reklamda kullandığı: “Benim adım Kazım, bu Chery bana lazım” sloganıyla hatırlanan şirket, istediği pazar payına ulaşamayınca pazardan çekilmek zorunda kalmıştı.

Chery

Bununla birlikte Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Zehenghal Mei tarafından yapılan açıklamalara göre, şirket 10 yıl öncesindeki girişimlerinden fazlasıyla ders çıkarmış. Ancak Mei’nin verdiği tek müjde bununla da sınırlı değil.

Chery

Chery Türkiye’ye geri dönüyor, üstelik bir de sürprizi var

Yapılan açıklamaların devamında Chery’nin 5 yıllık planları arasında birinci sırada Avrupa’ya otomobil ihracının olduğu ve bu otomobilleri Çin’de üretip Avrupa’ya göndermektense doğrudan Türkiye’de üretmenin her iki taraf için de çok daha faydalı olacağı belirtildi.

elektrikli otomobil

Bu açıklamalardan net bir şekilde anlaşıldığı üzere, Çinli otomobil devi ülkemizde oldukça büyük bir otomobil üretim tesisi kurmayı planlıyor. Açıkçası en son Honda’nın ayrılmasıyla birlikte daralan iç üretim hacminin Chery ile yeniden yükselişe geçecek olması, hem ülkemizdeki otomobil endüstrisi için olumlu bir gelişme olacak hem de bu vesileyle ileride Avrupa’ya açılmak isteyen diğer Çinli şirketler için de ülkemiz bir cazibe merkezi haline gelecektir.

iPhone 14 batarya fiyatıyla da cep yakıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting