Android Q pil tasarrufu modu ile geliyor!

Android Q

Android, iOS 11 ile gelen bir özellikten esinlendi. Android Q pil tasarrufu modu ile gelecek. Peki, bu mod nasıl çalışacak? İşte detaylar!

Google I/O 2019 etkinliğinde sergilenen Android Q sürümünün yeni özellikleri ortaya çıkmaya devam ediyor. Şimdi de Android’in iOS 11 ile gelen Düşük Güç Modu özelliğinden esinlendiği ortaya çıktı. Peki, Android Q sürümü ile Düşük Güç Modu özelliği nasıl kullanılacak?

Google Pixel 3a XL tanıtıldı! İşte özellikleri!

Bildiğiniz gibi iOS’te Düşük Güç Modu seçeneğini açtığınızda arkaplanda uygulama yenileme kapatılıyor ve işlemci frekansı düşürülüp batarya tasarrufu sağlanıyordu. iPhone’un şarjı yüzde 80 dolduğunda ise bu mod otomatik olarak kapanıyordu.

Android Q pil tasarrufu modu ile geliyor!

Android Q ile gelecek olan pil tasarrufu modu da buna benzer bir şekilde çalışacak. Bataryadan tasarruf etmek istediğinizde açacağınız bu mod, telefonun şarjı yüzde 90 oranında dolduğunda otomatik olarak devredışı kalacak.

Google’ın şimdilik bu özellik açıldığında telefonun hangi özelliklerini devredışı bırakacağı bilinmiyor. Ancak muhtemelen işlemci frekansında hissedilmeyecek kadar bir düşüş yaşanacaktır.

Android Q pil tasarrufu