Ana SayfaGenelPera Palas 'ta Gece Yarısı karakterlerini yakından tanıyalım!

Pera Palas ‘ta Gece Yarısı karakterlerini yakından tanıyalım!

Netflix’in izleyiciyle buluştuğu ilk günden beri çok konuşulan dizisi Pera Palas ’ta Gece Yarısı’nın karakterleri Esra, Halit ve Ahmet’i dizinin oyuncuları Hazal Kaya, Selahattin Paşalı, Tansu Biçer ve dizinin yönetmenleri Emre Şahin ve Nisan Dağ’ın ağzından dinleyin.

Pera Palas ’ın gizemli geçmişinde yaşanan esrarengiz olaylara şahit olurken peşine takıldığımız Esra, Halit ve Ahmet’i bu defa Hazal Kaya, Selahattin Paşalı ve Tansu Biçer anlatıyor. Dizinin yönetmenleri Emre Şahin ve Nisan Dağ da onlara eşlik ediyor. Esra ile Peride’nin ortak özelliği ne? Selahattin Paşalı’nın Halit ile ilgili en çok hoşuna giden şey nedir? Ahmet, Pera Palas ile nasıl bir ilişkiye sahip?

Ayrıca, dizinin yapım aşamasına dair detayları öğrenmek için Netflix’in Based işbirliğiyle hayata geçirdiği yaklaşık 20 dakikalık kamera arkası belgeselini aşağıdan izleyebilirsiniz.

Pera Palas’ta Gece Yarısı Hakkında:

Pera Palas’ta Gece Yarısı genç bir gazeteci olan Esra’nın İstanbul’daki efsanevi Pera Palas Oteli ile karşılaşmasını konu alıyor. Otel hakkında yazı yazmak üzere görevlendirilen Esra, yanlışlıkla 411 numaralı odanın 1919 yılına açılan bir kapı olduğunu keşfeder. Geçmişe doğru bir yolculuk yapar ve siyasi bir komplonun ortasına düşer.

Artık Esra, kurnaz otel müdürü Ahmet ile birlikte tarihin akışını ve geleceğini korumak zorundadır. Ancak, Esra, İstanbul’un en çılgın kulübünün sahibi, yakışıklı ve gizemli Halit ile tanışır tanışmaz, 1919 İstanbul’unda hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını ve kimsenin aslında söylediği kişi olmadığını anlar.

Charles King’in aynı adlı romanından esinlenilerek hayata geçirilen 8 bölümlük dizi, Elif Usman tarafından kaleme alındı. Başrollerini Hazal Kaya (Esra), Tansu Biçer (Ahmet), Selahattin Paşalı (Halit), Engin Hepileri (Reşat) ve Yasemin Szawloski’nin (Sonya) paylaştığı Pera Palas’ta Gece Yarısı’nın oyuncu kadrosunda aynı zamanda James Chalmers (George), Ahmet Varlı (Dimitri), Nergis Öztürk (Eleni), Murat Kılıç (Osman), Osman Albayrak (Naim Efendi) ve Ergun Metin (Fahrettin) yer alıyor.

Apple kendi çalışanı tarafından dolandırıldı: Ortalık fena karışacak

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting