Pentagon neden ufo videoları paylaştı?

Pentagon ufo görüntüleri

Pentagon savaş uçaklarının karşılaştığı ufoların yer aldığı iki video yayınladı. Görüntü net olmasa da bu cisimler ufo olarak adlandırıldı.

Pentagon için ayrılan yıllık 600 milyar $ ‘lık bütçede, Gelişmiş Havacılık ve Uzay Tehdidi Tanımlama Programı için toplam 22 milyon $ harcanıyor. Pentagon bu programın 2012’de kapandığını açıkladı ancak daha sonra devam ettirildiği ortaya çıktı. Geçen gün Pentagon ufo olarak adlandırılan ve tanımlanamayan iki cismin yer aldığı iki video paylaştı. Bu videolar 2004 yılında San Diego yakınlarında çekiliyor.

Peki akıllara gelen ilk soru bu videoların neden zamanında değilde tam şu anda yayınlanmış olması. New York Times’da yer alan haber programın yararlandığı bir fon olduğunu ve bu fona yapılan desteğin zamanla azaldığını gösteriyor. Ancak ABD eski senato üyesi Harry Reid, paylaşılan UFO görüntülerine ilişkin “Pentagon’un sonunda bu görüntüleri paylaşmasına sevindim ancak bu görüntüler mevcut materyallerin ve araştırmaların çok küçük bir kısmını oluşturuyor. ABD bu konuya ciddi ve bilimsel bir şekilde yaklaşmalı ve olası ulusal güvenlik önlemlerini almalı. Amerikalılar bilgilendirilmeyi hak ediyor” ifadelerini kullandı.

Üç kameralı LG VELVET özellikleri belli oldu

Öte yandan 22 yıl boyunca bu programın başkanlığını yürütmüş ve geçtiğimiz sene Pentagon’daki görevinden ayrılmış Luis Elizondo dünyadaki teknolojiye ait olmayan bir sürü araçla karşılaşıldığını ve hatta bunların nasıl çalıştığına dair fikirleri olduğunu, bu fikirler üzerine benzer bir prototip yapma planlarının olduğunu açıkladı. Elizondo, araştırdıkları nesneler hakkında “Şu anda ABD envanterinde veya farkında olduğumuz herhangi bir yabancı envanterde bulunmayan özelliklere sahipler” demişti. Elizondo 2017 yılında programın finansmanını arttırmak umuduyla ve iç muhalefeti protesto etmek amacıyla Pentagon içerisinde kısa süreli bir şoka neden olmuş ve istifa etmişti.

Aşağıda sırasıyla 2004 yılında ve 2015 yılında yaşanan temasları gösteren videoları izleyebilirsiniz. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Pentagon bu görüntüleri fon kazanmak amacıyla mı paylaştı ? Bu görüntüler gerçek mi yoksa kurmaca mı ?

İşte merakla beklenen o videolar!