Peek Performance etkinliği tarihi belli oldu

apple 3

Apple’ın 2022’deki ilk etkinliğine Mart ayında yapacağı söyleniyordu ve bugün şirket bu tarihi de onaylarak 8 Mart için tarih verdi.

Apple’ın uzun süredir beklenen “Peek Performance” adlı etkinliği, 8 Mart’ta saat 10.00’da canlı yayınlanacak. Apple’da olduğu gibi şirket, hangi ürünlerin piyasaya sürüleceğini resmi olarak doğrulamadı.

Şimdiye kadarki raporlara dayanarak, Cupertino merkezli teknoloji devinin 5G bağlantı desteği ile gelecek yeni nesil iPhone SE’yi piyasaya sürmesi kuvvetle muhtemel. Bu cihaz için özellikle fiyat konusunda kullanıcıları memnun edeceği konuşuluyor. Artan kur-doları düşününce ülkemizde büyük önem taşıdığını söylemekte fayda var. Bunun dışında ayrıca beşinci nesil Apple iPad Air’i tanıtacağı söyleniyor.

Peek Performance

Markanın düşük maliyetli bir teklifi olan Apple iPhone SE’nin mevcut nesil modelle aynı tasarımla devam etmesi bekleniyor, bu da başka hiçbir akıllı telefonda bulunmayan Touch ID özelliğini koruyabileceği anlamına geliyor. 

Dahili olarak, yaklaşan akıllı telefonun Apple A15 Bionic işlemci tarafından desteklenmesi, daha iyi kameralara sahip olması ve 5G desteği ile gelmesi bekleniyor. Benzer şekilde yeni iPad Air’in de yeni bir CPU ve 5G desteğine sahip olması bekleniyor .

Apple’ın Apple Silicon M2 yonga setini ve bu duyurulmamış işlemci tarafından desteklenen yeni Mac cihazlarını piyasaya sürmeyi planladığına dair söylentiler var. Ancak, önümüzdeki hafta planlanan etkinlikte bu ürünün tanıtılmasının beklenmediğini söyleyelim. Bakalım süreç bize neler gösterecek.

Huawei Mate 50 serisinde sadece Snapdragon kullanılacak