Ana SayfaHaberOutlook.com 60 Milyon Kullanıcıyı Devirdi!

Outlook.com 60 Milyon Kullanıcıyı Devirdi!

Geçtiğimiz yaz yeni e-posta servisi Outlook.com’un önizleme sürümünü kullanıcılarla buluşturan Microsoft, 6 aylık süre zarfında rekor büyümeyle 60 milyon kişiye ulaştı.  Outlook.com servisi kullanıcılardan aldığı geri bildirimler doğrultusunda birçok yeniliği de beraberinde getirdi.

Outlook.com ön izleme döneminden çıkıyor ve artık herkes Outlook.com’u kullanıp deneyimleyebiliyor. Milyonlarca Hotmail kullanıcısı, 1 milyar kullanıcıya hizmet verebilecek kapasitesi ile hazır olan Outlook.com’a geçiş yapmaya başlayacak.

Modern e-posta vizyonu

Outlook.com basit arayüzüyle kullanıcılara daha sade ancak çok daha verimli bir deneyim sunarak yeni bir vizyonla sıfırdan tasarlandı.

ü        Hem tarayıcı hem cihazlar üzerinde güzel, benzersiz ve yeni bir deneyim

ü        Kullanıcıların en sık kullandıkları ağlardaki arkadaşları ve iş arkadaşlarıyla olan bağlantılarını sürdürebilmesi

ü        Günümüzün yoğun e-posta ihtiyaçları için akıllı ve güçlü bir gelen kutusu,

ü        Her şeyi tek bir e-postayla paylaşma imkânı ile SkyDrive,

ü        Mahremiyete öncelik verilmesiSkypeDialogBox_Web

60 milyonu aşkın kişi aktif olarak Outlook.com kullanıyor

Outlook.com önizlemesi başlayalı henüz 6 ay olmasına rağmen 60 milyon insana ulaştı. Bu rakam, ayda birkaç kez web, sunucu veya akıllı telefonla servisi kullanmak için oturum açan kişilerin sayısını gösteriyor.

Önizleme aracılığıyla kullanıcıların en beğendiği özellikler tespit edilerek birçok yeniliğin de Outlook.com ile beraber gelmesi sağlandı. Milyonlarca kişi artık arkadaşlarının iletişim bilgilerini, güncellemelerini, fotoğraflarını ve tweet’leri takip etmek için Outlook.com’u Facebook, Twitter ve LinkedIn ile bağlantılı olarak kullanabiliyor.

Ayrıca Outlook.com kullanan pek çok kişi, gelen e-postaları okurken reklam yerine Facebook veya Twitter güncellemelerini görmek istediklerini belirttikleri için, %60 daha az reklam görmektedir.

Outlook.com’la birlikte kullanılan yeni “Sweep” özelliği, gelen kutusunun yaklaşık %80’ini oluşturan bülten ve ticari e-postaların taşınması, arşivlenmesi veya silinmesi yoluyla gelen kutusunun temizlenmesine ve istenirse ileride otomatik olarak gerçekleştirilebilmesine yardımcı oluyor.

Ayrıca, Outlook.com yüzlerce fotoğraf, video ya da dokümanı SkyDrive ile destekleyerek tek bir iletiyle gönderebilme özelliğine sahip. Şimdiye kadar, Outlook.com kullananların yarısına yakını, yarım milyarın üzerinde fotoğrafı ve Office belgesini paylaşmak için SkyDrive’ı kullanıyor.

Hotmail kullananlar için mükemmel bir yenileme

Outlook.com ön izlemeden çıkarken, tüm Hotmail kullanıcılarının hesabı da Outlook.com’a yükseltilecek. Bu yükseltme esnasında @hotmail.com e-posta adreslerine ait şifre, iletiler, klasörler, kişiler, kurallar ve izin bildirimleri gibi her şey aynı kalacak ve hizmetlerde hiçbir kesinti olmayacak.

Yükseltme yapıldığında tüm kullanıcılar, yeniden tasarlanan ve birçok yeni özellik eklenen Outlook.com deneyiminden faydalanabilecek ve e-posta adreslerini @outlook.com adresine geçirmek zorunda olmayacak. Dilerlerse @hotmail uzantılı mail adresleri ile Outlook servisinin yeniliklerinden aynı şekilde faydalanabilecek.

Outlook.com ‘un yeni özelliklerinden yararlanmak isteyenler hiç beklemeden bugün Outlook.com’da oturum açarak e-posta servisini yükseltebiliyor.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting