Ana SayfaGenelOtomobilini tamir edenlere ek masraf çıkarıldı: Devlet bu ücreti herkesten alacak

Otomobilini tamir edenlere ek masraf çıkarıldı: Devlet bu ücreti herkesten alacak

Yeni alınan bir karara göre otomobilini tamir edenlere ek masraf uygulaması başlatıldı. Buna göre 600 euro ücret kesilmesine karar verildi. İşte konu ile alakalı merak edilen tüm detaylar.

Otomobilini tamir edenlere yeni bir uygulama getiriliyor. Bu uygulama muhtemelen çok büyük bir tartışmaya neden olacak. Yurtdışından Türkiye’ye herhangi bir şekilde tamir bakım onarım veya tadilat için gelen araçlar bundan sonra rahatlıkla geri dönemeyecek. Resmi gazetede yayınlanan bir habere göre boş bir şekilde çıkış yapan bu araçlardan ücret alınacak.

Konuyla ilgili resmi gazetede gerekli tüm detaylar yer alıyor. Buna göre yabancı bir plakaya sahip olup tamir, bakım, onarım veya tadilat yapan araçlardan 600 euro tahsil edilecek. Böyle bir durumda aracın tamir masrafı çok daha pahalıya gelmiş olacak.

Yeni karar uygulamaya geçirildi

Özellikle Almanya’da yaşayan Türkiye vatandaşları ülkelerine bazen tatil amaçlı geliyor. Bu sırada hazır gelmişken otomobillerini çok uygun fiyatlarla tamir edebiliyorlar. Almanya’da biraz daha yüksek olan tamir ücretleri Türkiye’de kur etkisiyle son derece düşük oluyor.

otomobilini tamir edenlere

Alınan yeni bir karara göre 2 bin euro ve üzerinde masraf yapılan araçlar haricinde diğerleri 600 euro tamir ücreti ödemesi yapacak. Ancak bunlar sadece yabancı plakaya sahip olan araçlar için geçerli. Resmi gazetede yayınlanan habere bakıldığında bunun hızlı bir şekilde uygulamaya geçirildiği görülüyor.

Sıfır otomobil fiyatları tekrardan yükselebilir

Türkiye’de kur ile birlikte gelen yedek parçaların fiyatlarındaki artış bunda etkili. Özellikle Avrupa’da yaşayan Türkiye vatandaşları muhtemelen bu habere çok üzülecek. Peki siz yeni alınan bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting