Ana SayfaGenelOtomobil satışları için kritik viraj

Otomobil satışları için kritik viraj

Her ne kadar pandemi dönemini yavaş yavaş geride bırakmaya başlamış olsak da, otomotiv sektöründeki kriz devam ediyor. Bu nedenle de artık istediğiniz arabayı değil size sunulanı almak zorunda kalabilirsiniz.

Otomobil satışları için kritik viraj. Araç tedariğinde sorun yaşayan tek ülke Türkiye değil. Dünya genelinde de otomobil kullanıcıları istedikleri model aracı satın alabilmek için epey beklemeleri gerekiyor. Hele bir de özellikle tercih ettikleri bir renk veya araçlarında bulunmasını istedikleri bir donanım varsa o zaman birkaç yıl öncesine kadar 15 günü geçmeyen bekleme sürelerinin 6 ayı bulabildiği görülüyor. İşte bu duruma bir çare bulmak isteyen otomobil üreticileri de, kısıtlanmış araç seçeneği metotlarına başvuruyor.

Araç kiralama hizmetleri

Kısıtlanmış araç seçeneği metodu yavaş yavaş tüm otomobil üreticileri arasında yayılırken, bu yola başvuran son isimse Fransız otomotiv devi Renault oldu. Renault’un Fast Track adını verdiği yöntem, geçtiğimiz yıl Captur modeli için uygulanıp iyi sonuçlar alınınca bu yılda Arkana modeli için uygulamaya konuldu.

Huawei, sürücüsüz otomobil teknolojisini 2025 yılına kadar geliştirmeyi hedefliyor

Otomobil satışları için kritik viraj

Buna göre müşterilerin Arkana modelini satın almak istemeleri halinde, Renault’un Fast Track seçeneği devreye giriyor ve alıcıya normal şartlar altında bu aracın 6 farklı renk ve 4 farklı donanım seviyesi olmasına rağmen, siyah, inci beyazı ve gri renklerinden birinin seçilmesi ve RS-Line paketinin kabul edilmesi halinde aracın maksimum 30 gün içerisinde teslim edilebileceği garantisi veriliyor.

Elektrikli otomobil fiyatlarında düşüş

Alıcının normalde katalogda olan ancak bu teklif içerisinde yer almayan farklı bir renk istemesi halinde ise bekleme süresinin 5 aya kadar uzayabileceği hatırlatılıyor.

Ne diyelim, paramızla istediğimizi alamadığımız oldukça enteresan bir dönemden geçiyoruz, bakalım sonumuz ne olacak.

Yeni Nintendo Switch mi geliyor?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting