Ana SayfaGenelOtomobil fiyatları artmaya devam ediyor

Otomobil fiyatları artmaya devam ediyor

Yaza girmemizle birlikte otomobil fiyatlarında artış söz konusu. Nitekim Temmuz’a gelmiş olmamıza rağmen otomobil fiyatları artmaya devam ediyor.

Ülkemizde yaz ayları geldiğinde otomobil fiyatlarında sebepsiz artışlar gerçekleşir. Burada sadece ikinci el otomobil piyasasını kast etmiyoruz. İkinci el otomobil piyasasında olduğu gibi, sıfır otomobil piyasasında da önemli artışlar söz konusu.

Fakat biz genel olarak fiyatların ay başında güncellenmesine alışığız. Yani sıfır otomobil tarafında ay başında bazı üreticiler fiyatlarını günceller ve o ay boyunca bahse konu fiyatlar geçerli olur.

Otomobil fiyatları artmaya devam ediyor

Fakat şu sıralar bu tabu da yıkılmış durumda. Hangi üreticinin fiyat listesini ne zaman güncelleyeceği pek belli olmuyor. Bazı üreticiler ay başlarında fiyat güncellemelerine devam ederken, bazıları ise ay ortalarında kestirmenin zor olduğu zamanlarda fiyatlarını güncelliyorlar.

Haziran aylarının son günlerine gelmiş olmamıza rağmen aeaç fiyatları artmaya devam ediyor. İlginçtir ki bazı üreticiler fiyatlarını ikinciye güncellerken, bazıları ise Haziran fiyatlarını yeni yayınlıyorlar. İşin kötü yanı ise Temmuz’a sadece birkaç gün kaldı. Dolayısıyla Temmuz ayında fiyatlar bir kere daha güncellenecektir. Muhtemelen otomobil fiyatları da bir tık daha artacaktır.

Malum artık ülkemizde otomobil fiyatlarının artmadığı zaman dilimleri çok nadir. Hemen hemen her ay sıfır otomobillere az da olsa zam geliyor. Bu durumun en büyük nedeni ise üretim aşamasına büyük zarar veren pandemi süreci.

Twitter para kazanmanın yollarını açtıkça açıyor: İyi bir gelir elde edebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting