Orta segment modeller kamerada sınıf atlayacak

samsung

2023 orta segment modeller için önemli bir yıl olacak. Bu sene içerisinde özellikle Çinli üreticilerin imzasını taşıyan orta segment cihazlarda 108 ve 200 MP’lik ana kamera modüllerini görebiliriz. Giriş segmenti tarafında ise 50MP’lik kameraların hızla artması sürpriz olmayacaktır.

Orta segment modeller kamerada sınıf atlayacak! Son yıllarda akıllı telefonların kamera çözünürlükleri ciddi oranda artmış durumda. Özellikle Android tarafında en ucuz telefonda da dahi 16MP’lik kameralara yer veriliyor olması bizler için şaşırtıcı değil.

Elbette kamera tarafında çözünürlük tek başına pek bir anlam ifade etmiyor. Sonuçta bugün baktığımızda kamerasıyla odak noktası haline gelen yeni iPhone modellerinde 3 adet 48MP’lik kamera döngüsü kullanılıyor.

Xiaomi 12 serisi, "çığır açan kamera" ile geliyor

Orta segment modeller kamerada sınıf atlayacak

Hali hazırda orta segmentte yer alan model yelpazesinde 50 MP’lik kameralar görmeye alıştık. Hatta yakın zamanda 100 MP çözünürlüğe sahip kameralı modeller de geldi. Lakin bu iş burada bitmiyor. Çünkü yakında tam 200 MP’lik kamera çözünürlüğe sahip modeller raflardaki yerini alacak.

Samsung 200 megapiksel

Bilindiği üzere hali hazırda Samsung önemli bir çalışma yürütüyor. Bu kapsamda 200 MP’lik kameraya sahip ilk telefonun da önümüzdeki aylarda raflardaki yerini alması bekleniyor.

iPhone fiyatlarında artış

Muhtemelen Samsung’un ardından diğer üreticiler de kamera tarafında benzer adımlar atacaklardır. Büyük ihtimalle önümüzdeki yıl orta segmentin üst basamağında yer alan bazı modellerde 200 MP’lik kamera kurulumlarını görmeye başlayabiliriz.

Tabi ki şunu unutmamamız gerekiyor. Kamera çözünürlüğü tek başına çok bir şey ifade etmiyor.

Türk kullanıcıların %93’ü YouTube’u bilgi edinmek için kullanıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir