Ana SayfaGenelOrijinal uzay turisti SpaceX ile Ay'a gitmeyi umuyor

Orijinal uzay turisti SpaceX ile Ay’a gitmeyi umuyor

SpaceX’in bir sonraki ay yolcuları, en eski sivil uzay yolcularından biri olabilir. CBS News’in bildirdiği üzere, orijinal uzay turisti Dennis Tito ve eşi Akiko, şirketin planlanan ikinci Ay yolculuğuna yolcu olarak kaydoldu.

Orijinal uzay turisti SpaceX ile Ay’a gitmeyi umuyor. Starship’teki diğer 10 yolcuya katılarak yaklaşık beş yıl içinde seyahat etmeyi hedefliyorlar. Tito, kendisinin ve Akiko’nun yolculuk için ne kadar ödeyeceğini söylemedi.

SpaceX cephesinde korkunç olay! Uzay roketi patladı

Dennis Tito servetini bir finansal analist olarak inşa etti, ancak en çok 2001 yılında kendisini Uluslararası Uzay İstasyonuna götürmesi için Rusya’ya 20 milyon dolar ödemesiyle tanınıyor ve bu onu ilk uzay turisti yapıyor. Bu arada Akiko, jet pilotu olarak seyahate çok uygun. SpaceX, Starship’te Ay’ın etrafında uçan ilk kadınlardan biri olacağını söyledi.

SpaceX, uzay aracının eve dönmeden önce ay yüzeyinden 124 mil kadar yakınlaşarak Ay’ın çevresini dolaşmasını sağlamayı amaçlıyor. İlk yolculuk Shift4’ün kurucusu Jared Isaacman’ın Polaris Programı ile bağlantılı ve Japon milyarder Yusaku Maezawa’nın yanı sıra altı ila sekiz yolcu daha alacak.

SpaceX Starlink

Orijinal uzay turisti SpaceX ile Ay’a gitmeyi umuyor

Haberler SpaceX’in turizm planlarını sağlamlaştırmaya yardımcı olurken, birkaç zorluktan daha fazlası var. Başlamak için, Dennis Tito 82 – fitness rejimini hızlandırırken, yaşı da ayrıca bir sorun. Bir de Starship’in hazır olup olmadığı sorusu var. SpaceX, amiral gemisi aracını çalışır duruma getirmek için mücadele etti. İlerleme olmasına rağmen, ilk yörünge test uçuşu bile aylar sonra olabilir. Bu da ilk ticari uçuşları 2023’ün ötesine taşıyabilir.

spacex

Öyle olsa bile, bu duyuru önemli bir kilometre taşını temsil edebilir. Şimdiye kadar, Blue Origin ve Virgin Galactic uzay turizminde geniş çapta öne geçti. Titos’un planları, SpaceX’in programının, bir ay gezisi için bir servet ödemeyi göze alamayan varlıklı insanlardan da olsa, nihayet daha fazla ilgi gördüğünü gösteriyor.

Google, Android ve Chrome’da yeni bir destek sunuyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting