Oppo Reno, Find X ile yarışacak

oppo reno

Oppo’nun önümüzdeki günlerde tanıtacağı yeni modeli Oppo Reno hakkında bazı detaylar ortaya çıktı. İşte konu hakkındaki ayrıntılar.

Akıllı telefon sektörünün yükselen isimlerinden biri olan Oppo, önümüzdeki günlerde yeni bir model daha tanıtacak. Kısa süre önce ortaya çıkan Oppo Reno yüzde 93.1’lik ekran gövde oranıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Oppo’nun  yetkili isimlerinden biri olan Shen Yiren geçtiğimiz gün Reno modeli hakkında bazı yeni detayları açıkladı. Oppo’nun uçtan uca ekrana sahip modeli Nex ile Reno’nun yan yana görsellerini paylaşan Yiren, iki modelin de ne kadar ince çerçevelere sahip olduğunu gözler önüne serdi. Dilerseniz paylaşılan bu görsele yukarıdan göz atabilirsiniz.

Oppo Reno orta segmente hitap edecek

Bu arada ufak bir hatırlatmada bulunalım. Oppo’nun orta segmentteki yeni modeli Reno, Snapdragon 710 yonga setinden güç alacak. Sistemini 8GB RAM ile destekleyecek olan telefonun dahili depolama alanı ise 256 GB olarak belirlenmiş. 4000 mAh kapasitesine sahip hayli büyük bir pilden beslenecek olan Oppo Reno, kutudan çıktığında ColorOS6 destekli Android Pie ile çalışacak.

1080 x 2340 px çözünürlüğünde 6.4 inçlik AMOLED ekranla gelen telefonun arka kısmında 3 ön kısmında ise tek bir kamera yer alacak. Cihazın arka kısmında 48MP + 20MP + TOF 3D Cam yer alırken, ön tarafta ise 16MP’lik bir selfie kamerası yer alacak.

Telefonun hangi bölgelerde nasıl bir etiketle satışa sunulacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

Ucuz Google Pixel telefonları geliyor