Google Inbox’ın fişini çekiyor!

Google inbox

Google Inbox’ın fişini çekeceği tarihi resmen açıkladı. Gmail’e gelen mailleri kategorilere ayıran ve oldukça başarılı bir deneyim sunan Inbox’ın neden kapatıldığı bilinmiyor.

Google’ın 2014 yılında kullanıma sunduğu Inbox hizmetinin uzun bir süredir kapatılacağı söyleniyordu. Bugün Google üzücü haberi verdi ve Inbox’ın Nisan ayının başında resmen kapanacağını açıkladı. Gmail’in hizmeti olan Inbox, gelen mailleri akıllı bir şekilde kategorize edip, kullanıcının işini kolaylaştırıyordu.

Google Inbox’ın fişini çekiyor

Google’ın hem çok sevilen hem de kullanıcı sayısı oldukça fazla olan Inbox‘ı neden kapattığı ise henüz bilinmiyor. Google bu 1-2 ay içerisinde iMessage’a rakip olmak için geliştirdiği Allo, link kısaltma servisi olan goo.gl URL Shortener ve Google+ servislerini kapatacak.

Oyunun geleceği Google Stadia tanıtıldı

İnternet devinin ayrıca PC ve tablet pazarından komple çekileceğini de belirtelim. Çünkü gelen bilgilere göre; Google, Pixel tablet ve PC üzerinde çalışan ekibe şirket içerisinde yeni bir iş baklamaları gerektiğini söylemiş. Yani Google için 2019 yılı sadeleşme yılı olacak diyebiliriz.

Google inbox