Oppo, global pazardaki cihazlar için Android 13 güncellemesini duyurdu

bn

Oppo, akıllı telefonlarını Android 13’e güncelleme konusunda elini çabuk tutuyor. Şirket, küresel pazar için ColorOS 13 tabanlı Android 13 Aralık güncelleme planını duyurdu.

Oppo, ColorOS 13 için Aralık ayının piyasaya çıkış planını duyurmak için Twitter’a gitti . Şirket, bu ay çok sayıda akıllı telefona yazılımın kararlı ve beta sürümlerini aktaracak. Ancak bu zaman çizelgesinin bir tahmin olduğunu ve bazı ülkelerdeki belirli modellerde öngörülemeyen gecikmeler yaşanabilir. Ayrıca operatöre özel modeller, operatörler tarafından belirlenen güncelleme programlarına tabi.

Oppo

Amiral gemisi Find X5 ve Find X3 serileri, bazı bölgelerde hali hazırda kararlı ColorOS 13 güncellemesi alıyor. Reno 8 Pro ve Reno 8’in de en son yazılımı aldığı bildiriliyor. Bu ay güncelleme, eski Reno’nun yanı sıra Find X serisi akıllı telefonlara da genişletilecek. Oldukça fazla sayıda bütçe ve orta sınıf akıllı telefon da güncellenecektir. 

Güncelleme ile beraber ‘Aquamorphic’ adlı bir tasarım dili geliyor. Genel olarak daha iyi bir deneyim sunmak için burada ve orada bazı ince ayarlarla ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Kullanıcıların artık klasörleri büyütebilmesi dışında ColorOS 12’ninkine neredeyse benzer. Basit bir özellik gibi görünse de, çok kullanışlıdır. Ayrıca güncelleme içerisinde “Her zaman Açık Ekran” ve PC bağlantı güncellemesi de bulunuyor.

 

Samsung Galaxy A14 5G yakın zamanda piyasada olacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir