Spotify 2022’nin enleri listesi çok ses getirdi!

Spotify bir hizmetini sessizce sonlandırdı

Ünlü müzik platformu Spotify her yıl olduğu gibi bu yılda yine en çok dinlenenleri paylaştı ve sosyal medya bir anda bu paylaşımlarla dolup taştı.

Spotify 2022’nin enleri listesi çok ses getirdi! Teknolojinin gelişmesiyle birlikte değişen alışkanlıklarımıza verebileceğimiz en güzel örneklerden biri, müzik dinleme platformlarının uğradığı müthiş dönüşümdür. 90’lı yılların sonuna kadar ağır basan yöntem kasetler ve tabi ki kasetçalarlarken, 2000’li yıllarda ise daha çok CD’leri konuşuyorduk. Bununla birlikte devir çok hızlı değişiyor ve artık insanlar müzik dinlemek için Spotify, YouTube Music, Apple Music gibi platformları kullanıyor.

Spotify en son özelliği ile dikkat çekecek!

İşte bu platformlar arasında belki de en popüleri olan Spotify, her yıl yaptığı gibi bu yılda bir kez daha en çok dinlenen şarkılar ve sanatçılar listesini paylaştı.

Spotify küresel spor bölümünün başkanı değişti

Spotify 2022’nin enleri listesi çok ses getirdi!

Hem genel bazda hem de kullanıcı bazında paylaşılan bu veriler her yıl olduğu gibi bu yıl da bir hayli ilgi görürken, ülkemizde en çok dinlenen şarkılar listesinin başında KÖFN’den Bi’ Tek Ben Anlarım bulunuyor. İkinci sırada UZI’den Arasan da şarkısı bulunurken, üçüncü sırada ise Cakal’ın İmdat parçası bulunuyor.

Spotify, metni 'gerçekçi' konuşmaya dönüştüren bir AI satın aldı

2022 yılının en çok dinlenen sanatçıları listesine baktığımız zamansa, bu defa listenin zirvesinde UZI’nin olduğunu onu takip eden isminse Cakal olduğunu görüyoruz. Listenin üçüncü sırasında Ezhel gelirken, dördüncü sırada Lvbel C5’i beşinci sırada ise Sefo’yu görüyoruz. 2022’de en çok dinlenen sanatçılar listesinin ilk 10’unda yer alan tek kadın sanatçı ise 6. sırada kendisine yer bulan Sezen Aksu olmuş.

Sabiha Gökçen ’e Yılın Dijital Havalimanı ödülü


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir