Oppo A98, Snapdragon 8 Gen 1 ile ortaya çıktı

Oppo’nun bir süredir üst segmentte bir cihaz üstünde çalıştığı biliniyordu. Şimdi bu cihazın Oppo A98 olduğu ortaya çıkarken bazı özellikleri de belli olmuş oldu.

Oppo A98 ismi bilinmese de bir süredir firmanın tanıtması beklediği bir telefondu. Öyle ki firmanın üst düzey bir A serisi telefon üzerinde çalıştığı söyleniyordu. , bazı raf üstü dahili parçalarla donatılmış üst düzey bir A serisi akıllı telefon üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Hala resmi bir duyuru beklerken, telefon Geekbench kıyaslama sitesi tarafından durduruldu ve Qualcomm’un 16GB RAM’li Snapdragon 8 Gen 1 SoC’si ile gelebileceğini gösteriyor.

PGW110 model numarasına sahip olduğu düşünülen Oppo A98 Geekbench listesinde görülürken özellikleri de ortaya çıkmış oldu. Sekiz çekirdekli bir işlemciye sahip olacak şekilde listelenmiştir. Yonga setinin, 4 nm işlem düğümünde bulunan ve mükemmel performans sunan amiral gemisi Snapdragon 8 Gen 1 olduğuna inanılıyor. Akıllı telefon ayrıca 16 GB RAM içerir ve Android 13 ile gelecek.

Oppo A98

Geekbench listesine göre Oppo A98, 1043 puanlık tek çekirdekli performans puanı ve 3685 puanlık çok çekirdekli performans puanı aldı. Liste, bu akıllı telefonun özellikleri hakkında fazla bir şey göstermiyor.

Yakın zamanda yapılan bir TENNA listesi , A98’in 1080 x 2412 piksel Full HD+ çözünürlük ve 10 bit renk sunan 6.7 inç AMOLED ekrana sahip olduğunu ortaya çıkardı. Ekran altı parmak izi tarayıcıya sahiptir. Telefonun 120Hz yenileme hızını da destekleyeceği bildiriliyor.

Ön tarafında, 16 megapiksellik bir özçekim kamerasına ev sahipliği yapan bir delikli çentik var. Arka tarafta ise 2 megapiksel yardımcı kamera ve LED flaşın eşlik ettiği 108 megapiksel birincil kamera bulunuyor. 67W hızlı şarjı destekleyebilen 5.000 mAh pil içerebilir . TENNA, telefonun 6 GB / 8 GB / 12 GB RAM ve 64 GB / 128 GB / 256 GB / 512 GB depolama alanına sahip olacağını öne sürüyor.

LG Display iPhone 14 Pro için Oled Paneller sağlayacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir