Ana SayfaGenelÖnüne gelen takım kripto para çıkartıyor

Önüne gelen takım kripto para çıkartıyor

Son dönemde özellikle futbol kulüplerinin kripto paralara özel bir ilgi duymaya başladığını söyleyebiliriz. İşte konunun detayları.

Önüne gelen takım kripto para çıkartıyor. Bu akım ilk olarak dünyanın önde gelen futbol kulüpleriyle başladı. Barcelona, PSG, Münih gibi takımlar kripto para çıkartarak bunları çeşitli borsalarda listelediler. Onları ülkelerin önde gelen kulüpleri izledi.

Bilindiği üzere Türkiye’de de Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor ve Beşiktaş için fan tokenlar çıkarıldı. Hatta Fenerbahçe’nin Paribu üzerinden çıkardığı fan token dakikalar içerisinde tükendi.

Lakin son dönemde işin rengi biraz değişmeye başladı. Çünkü önüne gelen kulüp fan token çıkartarak bunları farklı borsalarda listelemeye başladı.

Önüne gelen takım kripto para çıkartıyor

Türkiye’nin önde gelen ve taraftar potansiyeli yüksek olan kulüplerinin fan token çıkarması bir yere kadar anlaşılabilir bir durum. Fakat ikinci, üçüncü ligde top koşturan, doğru dürüst bir taraftar kitlesi olmayan takımların kalkıp token çıkarması, biraz fırsatçılık gibi geliyor.

Elbette burada karar tamamen yatırımcının. Sonuçta dileyen, dilediği token’a ya da coine yatırım yapabilir.

Bu arada her zaman olduğu gibi yine dip not olarak belirtelim. Bu ve benzeri kripto para içeriklerimizin hiçbiri yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Yatırımlarınızı, doğru borsalar üzerinden, kendi tercihleriniz doğrultusunda yapmanızı tavsiye ederiz. Keza geçtiğimiz günlerde bir yerli borsa daha işlemlerini durdurma kararı almıştı. Mağdur olmamak için tercihinizi doğru yapmanızı tavsiye ederiz.

Facebook sigara kadar zararlı açıklaması yapıldı: Bu laflar kavgada söylenmez

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU