OnePlus yeni güncelleme yayınladı: Bu seferki kararlı

OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro, Geekbench'ten atıldı!

OnePlus yeni güncelleme ile kullanıcıları selamladı. Özellikle son dönemlerde ön plana çıkmayı başaran bu akıllı telefon devi güncellemeler bakımından beğeni kazanıyor.

Küresel çapta en önemli akıllı telefon üreticileri içerisinde yer alan OnePlus yeni güncelleme ile birlikte bazı ek özellikler kazanmıştı. Son derece sade olan OxygenOS arayüzü ile stabilite ve hız arasındaki denge bu yeni güncelleme ile korundu. Ancak şirket tarafından yayınlanan ilk güncelleme birçok farklı probleme neden olmuştu.

Yaşanan sorunlar nedeniyle bu markanın akıllı telefon modellerine iki defa güncelleme gönderildi. İlkinde sorunlar çıktığı için ikincisine ihtiyaç duyuldu. OnePlus 9 ve 9 Pro modelleri için yayınlanan Android 12 tabanlı kararlı OxygenOS 12 başarılı oldu

OnePlus yeni güncelleme ile kararlı hale geldi

Bu akıllı telefon devi tarafından yayınlanan güncellemeler genelde pek bir problem çıkarmıyor. Fakat ilk defa şirket bazı yazılım hataları ile karşı karşıya kaldı. Durum böyle olunca yazılımın mutlaka donanım kadar iyi olması gerektiği anlaşıldı. Şirketin akıllı telefonları daha çok donanım ile ön plana çıkıyordu.

OnePlus yeni güncelleme

Yeni gelen güncelleme ile birlikte parmak izi kilidinin çok daha düzgün çalıştığı görülüyor. Ayrıca bildirim çubuğunun gözükmemesi problemi ortadan kaldırıldı. Pil ömrünü uzatmak için çaba harcayan bu marka yeni yazılım ile güç tüketimini optimize etti. OnePlus yeni güncelleme sayesinde artık pil ömrü daha uzun olacak.

OnePlus tablet modeli yakında piyasaya sunulacak: Birkaç detay belli oldu

Android güvenlik yaması da barındıran bu yeni cihazlar uygulamanın başlangıç hızını iyileştirdi. Ayrıca arka kameranın görüntü efektinin iyileştirildiği belirtildi. Peki siz bu yeni güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir