Ana SayfaGenelOnePlus 6 titreyen ekran sorunu çözülüyor

OnePlus 6 titreyen ekran sorunu çözülüyor

Sadece üst segment modeller üreten OnePlus’ın son amiral gemisi modeli OnePlus 6 yeni bir güncelleme daha almaya hazırlanıyor. İşte konu hakkındaki detaylar.

Çin’in önemli akıllı telefon geliştiricilerinden biri olan OnePlus, diğer firmaların aksine sadece amiral gemisi sınıfında modellerle karşımıza çıkıyor. Çinli akıllı telefon üreticilerin geneline baktığımızda, ağırlıklı olarak orta ve giriş seviyesindeki modellere ağırlık verildiğini görebiliriz. Fakat OnePlus, aynı Apple gibi sadece üst segmente hitap eden modeller geliştiriyor. Dolayısıyla Çinli firma sene içerisinde en fazla iki ya da üç model ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

OnePlus 6 sorunlarına bir yenisi daha eklendi

Çinli akıllı telefon üreticisinin son cihazı OnePlus 6 da aynı selefi modeller gibi ilgi ile karşılanmıştı. Fakat OnePlus 6 satışa sunulduğundan beri bir dizi problemle karşılaşıyor. Neyse ki bu problemler genel olarak cihazların tümünü etkilemiyor. Örneğin yaklaşık 2 – 3 ay önce bazı cihazlarda arama problemleri ortaya çıkmıştı. Sonrasında ise bazı kullanıcılar hoparlöre ilişkin sorunları yaşadıklarını rapor etmişlerdi. Neyse ki OnePlus yetkilileri çok geçmeden bu problem için de bir güncelleme yayınladı.

Şimdi ise bazı kullanıcılar ekran parlaklığı değişiminde ekranda titremeler yaşadıklarını rapor ediyorlar. Üstelik Reddit üzerinden gelen şikayetlerin sayısı hiç de azımsanacak türden değil.

Nitekim OnePlus bu sorun ile karşılaşan kullanıcılardan hata hakkında basit bir rapor istemişti. Üreticiden yapılan açıklamada hataya neden olan sorunun yeni yayınlanacak olan OnePlus 6 güncellemesi ile ortadan kaldırılacağı belirtildi. Yeni güncellemenin Ağustos güvenlik güncellemesi ile eş zamanlı gelmesi bekleniyor.

HTC U12 Life tasarımı ortaya çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting