Ana SayfaDonanımOculus Rift Cephesinden Yeni Gelişmeler

Oculus Rift Cephesinden Yeni Gelişmeler

Teknoloji dünyasında büyük ilgiyle karşılanan sanal gerçeklik cihazı Oculus Rift’in DK2 adıyla anılan yeni versiyonu oyun geliştiricilerine gönderildi.

Bu yılın başında düzenlenen Consumer Electronics Show 2014 kapsamında görücüye çıkan Oculus Rift sanal gerçeklik cihazı, kullanıcılardan büyük ilgi gördü ve ileride oyun dünyasını kökten değiştirebilecek sanal gerçeklik cihazlarının ön plana çıkmasını sağladı. Oculus VR tarafından geliştirilmekte olan sanal gerçeklik cihazının 2015’te kullanıcılara sunulması beklenirken, cihazın DK2 adı verilen yeni versiyonu yapımcılara sunulmaya başlandı.

Oculus_Rift

Oculus Rift DK2‘nin üretiminin sonlandığı ve 10.000 adetin cihazın önümüzdeki günlerde oyun ve uygulama geliştiricilerine gönderileceği belirtiliyor. DK2’lerin bir kısmının şimdiden gönderildiğini açıklayan Oculus VR yetkilisi Andres Hernandez, ilk cihazların 14 Temmuz’da yapımcılara ulaşacağını belirtti. Teknoloji dünyasında büyük ilgi gören Oculus Rift için şimdiden 45.000 başvuruda bulunulduğu ve diğer yapımcıların cihaza ulaşmak için bir süre daha beklemesi gerekeceği belirtiliyor.

Windows 8.1 Update 2 Ağustos’ta Yayınlanacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU